Niepokojące informacje nt. zdrowia papieża Franciszka. Nie może się wyleczyć

0
0
15
papież Franciszek
papież Franciszek / https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/28586466625

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat zdrowia Papieża Franciszka, które nie jest najlepsze. Teraz papież po raz kolejny poinformował wszystkich o swoich problemach ze zdrowiem. Dodał, że nie może się wyleczyć. Oto, co powiedział.

W ostatnich miesiącach media na całym świecie podają niepokojące informacje odnośnie stanu zdrowia Papieża Franciszka. Tym razem w piątek papież po raz kolejny poinformował, że znowu zmaga się z chorobą i nie może się wyleczyć. Także tydzień temu mówi, że przechodzi lekkie zapalenie oskrzeli. Miał wtedy problemy z oddychaniem, dlatego nie mógł przeczytać tekstu przemówienia. 

Teraz pojawił się na audiencji przedstawicieli międzynarodowej federacji uniwersytetów katolickich. 87-letni Papież Franciszek powiedział tam, że „Mam do przeczytania długi tekst, ale mam trochę problemów z oddechem. Widzicie, dalej jest to przeziębienie, które nie mija”. Później poinformował wiernych, że przekaże tekst swojego wystąpienia. Zaapelował także aby "siać naukę, Słowo Boże i prawdziwy humanizm”.

"Nie ustawajcie w dążeniu naprzód z tą piękną misją katolickich uniwersytetów"

-mówił. 

Papież Franciszek obecnie pomimo przeziębienia pojawia się na wielu spotkaniach. W ten piątek przyjął na audiencji prezydenta Kazachstanu Kasyma-Żomarta Tokajewa, a także prezydenta Kolumbii Gustavo Francisco Petro Urrego.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach Papież zmaga się z problemami zdrowotnymi. Już w grudniu zeszłego roku jego stan był poważny. Nie mógł mówić przez wiele dni. Zastępował go wtedy ksiądz, który odczytywał jego przemówienie z Watykanu. Wtedy też w mediach pojawiła się informacja, że papież leczony był kuracją antybiotykową. Następnie Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej informowało, że "stan zdrowia Ojca Świętego poprawia się; papież nie ma gorączki i kontynuuje odpowiednią terapię. Aby uniknąć narażenia na nagłe zmiany temperatury, jutro rano papież Franciszek odmówi Anioł Pański za pośrednictwem połączenia z Casa Santa Marta".

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną