Jak wypracować swój rytm dnia? O czym pamiętać?

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Internet

Wypracowanie swojego rytmu dnia może korzystnie przełożyć się na zwiększenie produktywności, lepszą organizację czasu, a także umiejętne znajdowanie chwil na rozrywkę i odpoczynek. Z tego tekstu dowiesz się, jakie kroki możesz podjąć, aby poprawić swoją samodyscyplinę.

Ruch to zdrowie i energia na cały dzień

Jeśli należysz do grona osób, które spędzają sporą część dnia za biurkiem, to może brakować Ci ruchu. Niestety, niesie to za sobą wiele niepożądanych efektów. Siedząc pasywnie, oddycha się bardziej płytko. To z kolei przekłada się na słabsze dotlenienie mózgu, a więc i mniej efektywną pracę.

Z tego powodu pomyśl nad wprowadzeniem do swojego życia większej ilości ruchu. Może być to bieganie, siłownia, jazda na rowerze czy też granie w piłkę bądź kosza ze znajomymi. Jeśli czujesz, że będzie brakować Ci motywacji, przemyśl zaopatrzenie się w taki gadżet jak smartwatch. Widząc, ile Twój organizm zyskał dzięki aktywności fizycznej, może być Ci łatwiej ją usystematyzować. Takie zegarki znajdziesz na przykład w tym miejscu: https://www.komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,apple.html.

Żyj według ustalonego planu

Nie ma co ukrywać, chcąc wypracować rytm dnia, stworzenie planu na co dzień powinno być jednym z Twoich priorytetów. Choć telefon też się do tego nada, pomyśl nad założeniem dziennika. Będziesz mógł w nim zapisywać wszystkie istotne rzeczy, które zamierzasz wykonać. Pamiętaj natomiast o mierzeniu sił na zamiary. Nadmierne obciążanie się nie ma sensu. Uwzględnij w swoim grafiku również czas na rozrywkę i odpoczynek.

Byłoby dobrze, gdybyś do każdej czynności, którą zamierzasz wykonać, przyporządkował daną godzinę. Dzięki temu będziesz mógł śledzić, w jakim stopniu udaje Ci się realizować ustalone zadania w czasie. To daje też pole do ewentualnej korekty w przypadku następnych dni. Obawiasz się, że zapomnisz o jakimś zadaniu? Pamiętaj, że zegarki sportowe mają funkcję przypominania o ważnych rzeczach. Możesz zaprogramować swój egzemplarz tak, aby był dla Ciebie cennym wsparciem. Różne modele znajdziesz między innymi tutaj: https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-sportowe.

Regularny sen kluczem do sukcesu

Często zostawiasz wszystko na ostatnią chwilę, a potem pracujesz wieczorami do późna, przez co wstajesz niewyspany? A może leżysz godzinami w łóżku, oglądając filmy wideo lub przeglądając media społecznościowe? Niestety, w ten sposób mocno zaburzasz swój rytm dobowy. Twój organizm lepiej funkcjonuje wtedy, gdy codziennie zasypiasz i budzisz się o podobnych porach.

Regularny sen tworzy dobre podwaliny pod lepsze zarządzanie swoim dniem. Dobrą praktyką jest odłożenie telefonu już na kilkadziesiąt minut przed pójściem spać. Dzięki temu Twoje oczy odpoczną od ekranu, a mózg nie będzie otrzymywać ogromnej ilości bodźców. Co zamiast tego? Na przykład książka. Sam zdecyduj, czy ma to być odprężająca lektura, czy też może pozycja związana z rozwojem osobistym lub dziedziną, która Cię interesuje.

Dieta też ma znaczenie

Chcąc wyrobić w sobie rutynę, również dieta jest czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę. Wracamy tutaj ponownie do kwestii zdrowotnych. Gdy jesz niezdrowo, możesz czuć się ociężały i ospały. Jeśli wstajesz rano i już jesteś pozbawiony energii, to jest to znak na to, że coś jest nie tak.

Tak naprawdę zdrowa dieta łączy się z innymi wymienionymi wyżej elementami. Ma ona wpływ na Twój ruch. Jedząc zbilansowane posiłki, będziesz mieć siłę i chęci na wykonywanie sportowych aktywności. Do tego poprawi się jakość Twojego snu, dzięki czemu z rana nie zabraknie Ci energii do podejmowania wyzwań, jakie przed Tobą stoją. Będzie Ci również łatwiej żyć według ustalonego planu, ponieważ nie będziesz czuł się ospały i pozbawiony chęci do czegokolwiek po zjedzeniu posiłku.

Jak możesz zauważyć, w teorii życie według ustalonego rytmu dnia nie jest takie trudne. Wprowadzenie zmian w praktyce jest jednak trudniejsze. Niemniej jednak naszym zdaniem jest to wyzwanie, którego warto się podjąć, ponieważ korzyści mogą być ogromne. Mamy nadzieję, że uda Ci się dobrze organizować swoje dni!

Artykuł sponsorowany 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną