Dr Bogdan Chazan szczerze na PRAWY TV. Oto, co powiedział (WIDEO)

0
0
1
Dr Chazan
Dr Chazan / zrzut ekranu YT

Gościem telewizji PRAWY TV był ostatnio dr Bogdan Chazan. Rozmawiał z nim ksiądz Ryszard Halwa redaktor naczelny portalu Prawy.pl, telewizji Prawy TV oraz Gazety "Moja Rodzina". Musisz posłuchać tej rozmowy.

Niedawno w telewizji Prawy TV pojawił się dr Bogdan Chazan. Na początek ksiądz Ryszard Halwa zapytał naszego gościa jakie obecnie stanowisko pełni w Polsce, czy poza granicami naszego kraju. 

"Pełnię bardzo dużo funkcji bardzo ważnych. Żartuję oczywiście. Jestem wiceprezydentem europejskiej federacji i stowarzyszeń lekarzy katolickich - jest to organizacja, która wchodzi w skład światowej federacji, obejmuje kraje europejskie. Naszym szefem jest doktor z Włoch. Jestem także zastępcą polskiego stowarzyszenia lekarzy katolickich - moim szefem jest dr Elżbieta Kortyczko ze Śląska" 

-powiedział dr Chazan. 

Następnie ksiądz Halwa zapytał naszego gościa o sprawy aktualne, które mają obecnie miejsce w Polsce m.in w Sejmie trwa głosowanie dotyczące tabletki po, która związana jest poronieniem. Dodał, że jest aktualnie propozycja, aby móc finansować tabletki, które będą mogły dzieci stosować od 15 roku życia wzwyż. Zaznaczył, że obecni rządzący uważają, że nie jest to tabletka poronna. 

"Jakie jest Pana zdanie na ten temat?"

-zapytał ks. redaktor. 

"Oczekujemy z niecierpliwością na wieści z Sejmu, miejmy nadzieję, że ustawa, która proponuje wprowadzenie bez recepty preparatów po. (...) Tabletki po, celem ich wprowadzenia jest tzw. antykoncepcja doraźna jest ona do stosowania doustnego w przypadku współżycia bez żadnego "zabezpieczenia". Ma być taką ostatnią deską ratunku dla tych, którzy są ze sobą, ale boją się ciąży nie chcą w ciążę zajść. Losy tej tabletki były różne do tej pory była i na receptę i bez recepty, ostatnio była dostępna na receptę, pewną nowością czymś czego nie było do tej pory jest to, że ma być ona dostępna nie tylko bez recepty, ale w drogerii, w sklepie chemicznym, na stacji benzynowej"

-odpowiedział doktor. 

Całość nagrania można zobaczyć tutaj:

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną