Niemiecki rektor seminarium przyjmuje otwarcie homoseksualistów

0
0
2
Monachium
Monachium / Pixabay

Ks. Wolfgang Lehner z Seminarium św. Jana Chrzciciela w Monachium przyznał, że akceptuje homoseksualistów jako seminarzystów i księży, bezpośrednio zaprzeczając stanowisku Kościoła katolickiego.

Rektor katolickiego seminarium w Monachium powiedział, że pozwala otwarcie homoseksualnym mężczyznom wstąpić do seminarium i zostać wyświęconym na kapłanów, wbrew nauczaniu Kościoła powszechnego.

Zapytany w wywiadzie dla lokalnego serwisu informacyjnego Münchner Kirchenzeitung, jak radzi sobie z kandydatami, którzy są otwarcie homoseksualni, ks. Wolfgang Lehner powiedział: "Nie jest to kwestia przygotowania tylko idealnych kandydatów do idealnej posługi kapłańskiej".

"Seksualność jest zawsze częścią osobowości, jej aspektem" - stwierdził.

"Oceniamy i towarzyszymy ludziom jako cała osoba. Dlatego trudno mi powiedzieć: "Nie, ktoś nie jest odpowiedni, ponieważ jest homoseksualistą" lub "ktoś jest odpowiedni, ponieważ jest homoseksualistą". Kiedy ktoś przychodzi do mnie, przedstawia się i mówi: "Przy okazji, jestem homoseksualistą", najpierw staram się to ocenić w kontekście ogólnego profilu kandydata".

"Jak się prezentuje, jak się pokazuje? Jeśli zdecydowaliśmy się przyjąć go [do seminarium], to patrzymy na to, jak aktualna jest ta kwestia".

"Ale jeśli zauważę, że patrzę na spójną osobowość, która potrafi spojrzeć na rzeczy z odpowiedniej perspektywy, kogoś, kto ma zdrowe relacje z mężczyznami i kobietami, kto nie musi nieustannie zajmować się swoją orientacją seksualną, to nie powiedziałbym a priori, że nie może zostać wyświęcony, ponieważ chodzi o większą złożoność" - podsumował Lehner.

Źródło: LifeSiteNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną