Kobieta, która groziła sędziemu nadzorującemu sprawę Trumpa, skazana na trzy lata więzienia

0
0
0
Sąd
Sąd / Pixabay

Kobieta z Houston, która zostawiła serię wiadomości głosowych z pogróżkami dla sędziego federalnego nadzorującego jedną z prawnych walk byłego prezydenta Donalda Trumpa na Florydzie, została skazana na 37 miesięcy więzienia federalnego za "używanie komunikacji międzystanowej w celu grożenia, porwania lub zranienia", ogłosiło w piątek Biuro Prokuratora Południowego Dystryktu Florydy.

W wiadomościach głosowych Tiffani Shea Gish groziła, że sędzia okręgowy USA Aileen Cannon zostanie zamordowana na oczach swojej rodziny za "pomaganie" byłemu prezydentowi, jak wcześniej informowała CNN. Cannon zajmowała się wnioskiem byłego prezydenta o powołanie specjalnego mistrza do przeglądu dokumentów i innych przedmiotów przejętych przez FBI z Mar-a-Lago.

"Donald Trump został już dawno zdyskwalifikowany i jest przeznaczony do zabójstwa. Pani mu pomaga" - rzekomo powiedział Gish w jednej z wiadomości głosowych.

CNN skontaktowało się z publicznym obrońcą Gisha w celu uzyskania komentarza, ale do soboty rano nie otrzymało odpowiedzi.

Jak wynika z akt sądowych, Gish przyznała się do winy 9 listopada 2023 roku.

Po odbyciu kary więzienia sędzia okręgowy USA David Hittner nakazał Gishowi odbycie trzech lat nadzorowanego zwolnienia, czytamy w nakazie skazującym. Zgodnie z wydaniem, Hittner zauważył, że podczas wydawania wyroku był zaniepokojony "bezpieczeństwem publicznym i ochroną wymiaru sprawiedliwości".

"Pociągnięcie Tiffani Gish do odpowiedzialności za jej groźby zamachu na sędziego federalnego wysyła silny sygnał, że nie tolerujemy tych, którzy często ukrywają się za odległą klawiaturą lub linią telefoniczną, próbując podważyć nasze demokratyczne instytucje, zagrażając bezpieczeństwu ludzi, którzy pomagają tym samym instytucjom prosperować" - powiedział w komunikacie prokurator Alamdar S. Hamdani.

Gish pozostaje w areszcie w oczekiwaniu na przeniesienie do placówki amerykańskiego Biura Więziennictwa, która nie została jeszcze ustalona, podano w komunikacie.

Gish została aresztowana we wrześniu 2022 roku za serię wiadomości z pogróżkami. Śledczy namierzyli numer telefonu komórkowego Gish i przeprowadzili z nią wywiad przez okno jej domu w Houston, a ona przyznała się do pozostawienia wiadomości głosowych.

Urzędnicy federalni zaobserwowali dramatyczny wzrost liczby gróźb od czasu przeszukania w Mar-a-Lago w 2022 roku. W Internecie pojawiły się brutalne groźby pod adresem prokuratora generalnego USA Merricka Garlanda, a biografia i dane kontaktowe sędziego federalnego, który podpisał nakaz przeszukania Mar-a-Lago, musiały zostać usunięte ze strony internetowej sądu na Florydzie z powodu gróźb.

Przypadek Gisha jest tylko jednym z wielu, w których osoby grożą sędziom i innym osobom zaangażowanym w liczne zarzuty karne, przed którymi stoi były prezydent.

W innym przypadku kobieta z Teksasu została oskarżona w sierpniu o grożenie w wiadomości głosowej zabiciem sędziego federalnego nadzorującego sprawę karną Trumpa w Waszyngtonie w związku z jego próbami obalenia wyborów w 2020 roku.

Abigail Jo Shry zadzwoniła do kancelarii sędzi Tanyi Chutkan i zostawiła wiadomość głosową, w której groziła "zabiciem każdego, kto pójdzie za byłym prezydentem Trumpem", a także rzekomo zawierała rasistowskie komentarze przeciwko Chutkan, która jest czarnoskóra.

Źródło: CNN

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną