Ogromne protesty na Ukrainie. „Załużny – nasz prezydent” (WIDEO)

0
0
19
Zełenski
Zełenski / https://www.rawpixel.com/search?page=1&path=3.sub_topic-4365&sort=curated

W ostatnim czasie na Ukrainie odbywają się właśnie ogromne protesty. Wszystko z powodu jednej z decyzji prezydenta Ukrainy Wołodymira Zełeńskiego. W sieci pojawiają się także nagrania z demonstracji. Zobacz, co dokładnie się tam dzieje.

W ostatnim miesiącu wiele mówiło się na temat decyzji prezydenta Ukrainy - Wołodymira Zełeńskiego dotyczącej wymiany generała Załużnego. Spekulowano też, że nikt nie chce zająć jego miejsca. W końcu Zełeński zdecydował się na jego zdymisjonowanie. Ostatecznie okazało się, że zastąpi go gen. płk Ołeksandr Syrski.

To z tego powodu w stolicy Ukrainy w Kijowie odbywają się demonstracje. Protestujący domagają się przywrócenia gen. Wałerija Załużnego. 

„Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na Placu Niepodległości w Kijowie, domagając się przywrócenia na stanowisko generała Wałerija Załużnego” 

-możemy przeczytać w Biełsat TV. 

Podczas protestów zobaczyć można było transparenty z takimi hasłami jak: „Załużny – nasz prezydent” oraz „Precz z Zełenskim”. W Internecie pojawiły się też liczne filmy. Jeden z nich można zobaczyć tutaj:

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną