Donald Trump szokuje. Jest reakcja Republikanów

0
0
6
Donald Trump
Donald Trump / https://snl.no/Donald_Trump

W ostatnim czasie o sobotnim wiecu w mieście Conway w Karolinie Południowej zrobiło się bardzo głośno. Wszystko z powodu wypowiedzi byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na temat Rosji oraz państw NATO. Teraz te słowa skomentowali Republikanie. Oto, co powiedziano.

Podczas jednego z wieców były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odniósł się do aktualnych wydarzeń. Zachęcił też Rosję, aby robiła cokolwiek z tymi państwami, które nie zapłacą odpowiedniej ilości pieniędzy na obronność. Zaznaczył, że Stany Zjednoczone nie broniłyby takiego państwa przed Rosją. 

"Nie, nie broniłbym was. A nawet zachęcałbym, żeby (Rosjanie — red.) robili, co im się podoba. Musicie płacić, musicie płacić rachunki"

-powiedział były prezydent USA. 

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące słowa Trumpa. Tak mówił o krajach NATO

Jego słowa wywołały niemałe oburzenie. Jak się okazuje już w niedzielę niektórzy Republikanie skrytykowali wypowiedź Trumpa. Były republikański kandydat na prezydenta Chris Christie w rozmowie z mediami przyznał wprost, iż jego zdaniem Trump nie nadaje się na prezydenta. 

Z kolei była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley poinformowała, że "ostatnią rzeczą, jaką kiedykolwiek chcemy zrobić, jest stanięcie po stronie Rosji."

„Nie stawaj po stronie kogoś, kto wyjechał i najechał kraj, a pół miliona ludzi zginęło lub zostało rannych z powodu (prezydenta Rosji Władimira) Putina”

-dodała. 

Należy nadmienić, że nawet Republikański senator Lindsey Graham, który zawsze był sojusznikiem Donalda Trumpa w rozmowie z mediami zaznaczył, że nie zgadza się ze sposobem w jaki były prezydent to powiedział, a następnie podkreślił, że „Rosja nie najechała nikogo, kiedy był prezydentem, i jeśli ponownie zostanie prezydentem, nie zrobi tego”.

Przypomnijmy, że wypowiedź byłego prezydenta USA nie spodobała się także w Białym Domu, gdyż jego słowa nazwano tam „przerażającymi i pozbawionymi równowagi”. 

Myślicie, że Trumpowi uda się wygrać wybory?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną