Papież Franciszek powiedział to wprost. Podziękował Polakom

0
0
3
Papież Franciszek
Papież Franciszek / https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/28576167906

Papież Franciszek zdecydował się po raz kolejny odnieść do Ukrainy, Palestyny oraz Izraela. Zaapelował do wszystkich wiernych o bliskość ze wszystkimi cierpiącymi z powodu wojen, zwłaszcza na Ukrainie, w Palestynie i Izraelu.

Papież Franciszek od pewnego czasu wypowiada się na różne tematy polityczne, w tym odnośnie np. polityki klimatycznej czy wojny na Ukrainie. Kilka dni temu po raz kolejny odniósł się do Ukrainy, Izraela i Palestyny. Zaapelował o słuchanie Słowa Bożego i troskę o naszych braci i siostry, którzy są w wielkiej potrzebie.

Tym też papież Franciszek zaczął swój najnowszy apel o bliskość ze wszystkimi cierpiącymi z powodu wojen, kończąc cotygodniową audiencję generalną w Watykanie w środę rano.

„Obyśmy nigdy nie zapomnieli umęczonej Ukrainy, Palestyny i Izraela, które tak bardzo cierpią. Módlmy się za tych braci i siostry, którzy cierpią z powodu wojny"

-powiedział papież Franciszek. 

Papież poprosił też wiernych, aby „kontynuowali proces nawrócenia”, „słuchali słowa Bożego” i „troszczyli się o naszych potrzebujących braci i siostry”.

„Kontynuujmy naszą pomoc i wzmagajmy modlitwę, zwłaszcza prosząc o dar pokoju dla świata”

-dodał.

Papież mówił również na temat Polaków 

Papież Franciszek podziękował także polskim katolikom, którzy w Środę Popielcową zorganizowali i wzięli udział w zbiórce pieniędzy, która odbywała się we wszystkich polskich kościołach na rzecz Ukrainy.

„W obliczu tak wielu wojen nie zamykajmy naszych serc na potrzebujących. Niech modlitwa, post i jałmużna będą drogami do budowania pokoju"

-zakończył. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną