Najwięcej kradzieży samochodów od dekady. Winna zastosowana technologia

0
1
3
Samochód
Samochód / Pixabay

Ujawniono, że przemysł motoryzacyjny został ostrzeżony przed kradzieżą bezkluczykowych pojazdów dekadę temu. Eksperci ostrzegli branżę motoryzacyjną o zagrożeniach dla bezpieczeństwa związanych z systemami "inteligentnych kluczyków", które obecnie napędzają najwyższy poziom kradzieży samochodów od dekady.

Branża motoryzacyjna zignorowała ostrzeżenia sprzed ponad dekady, że technologia bezkluczykowa w nowoczesnych pojazdach grozi gwałtownym wzrostem liczby kradzieży pojazdów, wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Observer.

Badacze prawni i komputerowi twierdzili, że system bezkluczykowy i oprogramowanie pojazdu zostaną "obalone" z powodu nieodpowiednich zabezpieczeń.

Branża została ostrzeżona badaniami, według których właściciele samochodów mogą "spodziewać się kradzieży swoich samochodów w przyszłości bez żadnych oznak wejścia".

Wzrost przestępczości związanej z kradzieżami samochodów z dostępem bezkluczykowym przyczynił się do rekordowych cen ubezpieczeń komunikacyjnych, a niektórzy kierowcy muszą obecnie płacić ponad 2000 funtów rocznie lub więcej za ubezpieczenie swojego samochodu. Kradzieże samochodów w Anglii i Walii w roku poprzedzającym marzec 2023 r. były na najwyższym poziomie od ponad dekady.

Prawnik Nick Freeman powiedział: "Branża motoryzacyjna dopuściła się zaniedbania, ponieważ została ostrzeżona, gdy ta nowa technologia zaczynała się pojawiać. To katastrofalna sytuacja, w której ludzie nie mogą ubezpieczyć swoich samochodów lub muszą stawić czoła absurdalnie wysokim składkom".

Jaguar Land Rover ogłosił w listopadzie ubiegłego roku inwestycję o wartości 10 milionów funtów w celu poprawy bezpieczeństwa często kradzionych modeli samochodów wyprodukowanych w latach 2018-2022. Dochodzenie Observera ujawniło inne pojazdy z podobnymi lukami w zabezpieczeniach, a Hyundai potwierdził w ten weekend, że pracuje "priorytetowo", aby zapobiec atakowi na swoje samochody przez przestępców "wykorzystujących urządzenia do nielegalnego obejścia inteligentnych systemów blokowania kluczyków".

Źródło: Guardian

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną