Zaskakujący sondaż. Spadek poparcia dla tych ugrupowań

0
0
9
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Internet

Do Internetu trafił właśnie najnowszy sondaż parlamentarny. Jak się okazuje zauważyć można spore zmiany, w tym spadek poparcia dla dwóch ugrupowań. Zobacz koniecznie wyniki sondażu. Możesz być zaskoczony, gdyż jest wiele zmian.

Do sieci trafił najnowszy sondaż parlamentarny, który przeprowadzony został przez  IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”. W ostatnim czasie trudno było stwierdzić jakie ugrupowanie poprą Polacy. Wciąż nie było też wiadomo kto utworzy rząd. Pomimo prób i teoretycznej wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach nie udało im się utworzyć rządu. Próbował zrobić to były premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie rząd utworzył premier Donald Tusk. 

Jak się okazuje gdyby wybory odbyły się w niedzielę poszłoby na nie 62.3 proc badanych. Na wybory nie poszłoby 35 proc Polaków, z kolei 2.7 proc ankietowanych nie podjęłoby decyzji. 

Zmiany w poparciu dla ugrupowań politycznych 

W tym sondażu zauważyć można zmianę w poparciu dla ugrupowań politycznych. Na pierwszym miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 32,6 proc poparcia. W tym przypadku odnotowano wzrost poparcia. 

Drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowałoby 30 proc Polaków. Mamy tu do czynienia ze spadkiem poparcia o 3 punkty procentowe. 

Na trzecim miejscu znalazła się Trzecia Droga osiągając jednak spadek poparcia. Na nią zagłosowałoby  14,7 proc ankietowanych. 

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, która może liczyć na 8.7 proc poparcia oraz Konfederacja, którą poparłoby 7.6 proc Polaków. Tu także odnotowano wzrost poparcia. Z kolei 6.3 proc są to osoby niezdecydowane. 

Badanie IBRIS zrealizowane zostało dla Rzeczpospolitej w dniach 23-24 lutego 2024 roku. W sondażu wzięło udział 1071 respondentów. 

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w tę niedzielę na kogo oddalibyście swój głos? Jaka jest Wasza opinia na temat wyników tego sondażu? 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną