Zostały zatwierdzone program wyborczy i lista kandydatów polskiej partii w wyborach do PE

4
0
8
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

We wtorek 26 marca odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Porządek dzienny został zdominowany przez pytania związane z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca br.

Na posiedzeniu został zatwierdzony program wyborczy AWPL-ZChR oraz główne hasła partii: Za tradycyjną rodziną! Za wartościami chrześcijańskimi! Za Europą Ojczyzn!

Członkowie RN AWPL-ZChR zatwierdzili listę kandydatów, na której znalazły się osoby wytypowane przez Oddziały oraz Radę. Listę prowadzi lider Waldemar Tomaszewski, na liście są również: mer Rejonu Solecznickiego Zdzisław Palewicz, wiceprzewodniczący Waldemar Urban, prezes Rady Polonii Świata Jarosław Narkiewicz, posłowie na Sejm RL Rita Tamaszuniene i Czesław Olszewski, wicemerowie rejonów wileńskiego i solecznickiego Edyta Tamosziunajte, Danuta Narbut, Waldemar Śliżewski, Józef Rybak, dyrektor administracji r. solecznickiego Grzegorz Jurgo, prezesi Oddziałów Rejonu Trockiego i Święciańskiego Teresa Sołowjowa i Edward Jedziński, radni rejonu szyrwinckiego, trockiego i wileńskiego Rasa Tamosziuniene, Agnieszka Rynkiewicz, Robert Rackiewicz, Renata Sobieska, Iwona Kazakiewicz, ponadto Anna Łastowska – prezes Święciańskiego Rejonowego Oddziału ZPL, Mirosław Wojciulewicz – prezes koła ZPL w Rudominie i Andrzej Aszkiełowicz - nauczyciel Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie.

Lista kandydatów zostanie uzupełniona przez kandydatów zgłoszonych przez wspólnoty mniejszości narodowych oraz zatwierdzona w najbliższym czasie przez Konferencję AWPL-ZChR.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną