Polak zabity w Strefie Gazy. Ujawniono kim był (FOTO)

1
0
15
Damian Soból
Damian Soból / Facebook/Wojciech Bakun

Dzisiaj do mediów trafiła tragiczna informacja. W Strefie Gazy podczas jednej z akcji humanitarnej doszło do izraelskiego nalotu, z powodu którego zginął Polak z Przemyśla. Teraz ujawniono kim był. O wszystkim poinformował prezydent Przemyśla - Wojciech Bakun. Oto, co napisał.

Dzisiaj media obiegła informacja o śmierci jednego z Polaków z Przemyśla, który pracował w organizacji humanitarnej World Central Kitchen. Do tragedii doszło z powodu izraelskiego nalotu na samochody podczas akcji humanitarnej. W ataku zginęło siedem osób oraz palestyński kierowca. Organizacja WCK poinformowała, że na razie zawiesiła swoją działalność. 

„World Central Kitchen z bólem potwierdza, że siedmioro członków naszego zespołu zostało zabitych w ataku Sił Obronnych Izraela” 

-czytamy w komunikacie organizacji. 

Z kolei Siły Obronne Izraela (IDF) poinformowały, że prowadzą analizy i dogłębnie badają sprawę, aby nic takiego już nie miało miejsca w przyszłości. Do sprawy odniósł się również rzecznik polskiego MSZ Paweł Wroński, który zaznaczył, że sprawa badana jest w trybie pilnym. Ponadto zgłoszono się do władz Izraela o wyjaśnienia. Podkreślił, że otrzymano także informacje od samej organizacji humanitarnej. 

Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Prezydent Przemyśla ujawnił kim był 

Informacje dotyczące zabitego Polaka na swojej stronie na Facebooku opublikował prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Nad wpisem załączył także zdjęcie mężczyzny. Ujawnił kim był. 

"Wczoraj w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność na terenie Strefy Gazy zginął nasz kolega, przemyślanin, wolontariusz, członek ekipy World Central Kitchen – Damian Soból. Nie ma słów żeby opisać to co czują w tej chwili osoby, które znały tego fantastycznego chłopaka…. Niech spoczywa w pokoju"

-napisał Wojciech Bakun. 

Oryginalny wpis można zobaczyć tutaj:

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną