Uczniowie się cieszą: od dziś prace domowe są nieobowiązkowe

0
1
19
Uczeń
Uczeń / Pixabay

Dzisiejszy dzień jest pierwszym dniem obowiązywania rozporządzenia, zgodnie z którym uczniom szkół podstawowych nie zadaje się prac domowych. Jeśli jakieś prace będą do wykonania w domu to nauczyciele nie będą wystawiać za nie ocen.

Barbara Nowacka, ministra edukacji narodowej  gościła dziś w w Szkole Podstawowej nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Warszawie. Podczas zorganizowanej tam konferencji prasowej

szefowa MEN  przypomniała, że dzisiejszy dzień jest pierwszym dniem obowiązywania rozporządzenia, zgodnie z którym w klasach I-III szkół podstawowych nie zadaje się prac domowych.  Wyjątkiem są ćwiczenia usprawniające motorykę małą. W klasach IV-VIII prace domowe nie są obowiązkowe. I nie będą  oceniane.

Zamiast oceny za taką prace nauczyciel może tylko poinformować ucznia, co zrobił dobrze, a co wymaga poprawy.

"To jest jedna z tych zmian, o której mówiliśmy już w czasie kampanii wyborczej. To jest też jedna z tych zmian, które były bardzo oczekiwane przez środowiska rodziców i środowiska młodych osób. Wielokrotnie alarmowały, że polskiej szkole potrzebne są zmiany, oddech, potrzebna jest troska o dobro dziecka, o jego dobrostan, czas na rozwój, jego czas na dobrą i głęboką edukację" - podkreśliła Nowacka.

 

 

Źródło: media

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną