Sukces polityka ZChR. Paweł Czyż radnym powiatowym

1
1
5
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Piotr Galicki

Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin oraz obecny radny w Baniach Mazurskich zdobył mandat radnego Rady Powiatu w Gołdapi uzyskując osobisty wynik 4,45% głosów oddanych w swoim okręgu wyborczym.

W październiku 2023 roku wygrał on wybory uzupełniające w Baniach Mazurskich (pow. gołdapski) i uzyskał tam mandat radnego. W trakcie krótkiej kadencji złożył ponad 50 interpelacji i zapytań radnego. Pracował także we wszystkich stałych komisjach rady w tej miejscowości. 

Paweł Czyż jest dziennikarzem. Od 2017 roku Redaktorem Naczelnym Niezależnej Gazety Obywatelskiej - gazety i portalu nagrodzonego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za dziennikarstwo śledcze. Jego żona - Monika Socha-Czyż była radną Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, „Człowiekiem Roku 2016 Województwa Śląskiego” (ponad 90 tys. głosów) w plebiscycie Dziennika Zachodniego, największego polskiego dziennika regionalnego. W wyborach do Senatu RP zarządzonych na 15 października 2023 roku w okręgu wyborczym nr 78 żona radnego ZChR uzyskała osobisty wynik na poziomie 10412 głosów również reprezentując Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. 

W latach 1997-2001 Paweł Czyż studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1996-2001 był asystentem poselskim posłów na Sejm RP II i III kadencji. Członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego. Jako przewodniczący Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci” doprowadził do przyjęcia przez Sejm RP III (1997-2001) zakazu posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków. W latach 2001-2006 rzecznik prasowy Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny. Od 2020 roku rzecznik prasowy Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. 

 Piotr Galicki

 

Źródło: PG

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną