Premier Izraela o innych scenariuszach. Chodzi o Gazę

0
0
1
Premier Izraela
Premier Izraela / Internet

Izrael w dalszym ciągu prowadzi wojnę w Gazie, ale przygotowuje się także na scenariusze w innych obszarach, powiedział w czwartek premier Benjamin Netanjahu, wyrażając obawy, że Iran przygotowuje się do uderzenia na Izrael w odpowiedzi na zabicie wyższych dowódców irańskich.

"Ktokolwiek nas skrzywdzi, my go skrzywdzimy. Jesteśmy gotowi zaspokoić wszystkie potrzeby państwa Izrael w zakresie bezpieczeństwa, zarówno w defensywie, jak i w ofensywie” 

– stwierdził w komentarzach wydanych przez jego biuro po wizycie w bazie sił powietrznych Tel Nof w południowym Izraelu. 

 

Izrael przygotowywał się na możliwy irański odwet za zabicie starszego generała i sześciu innych irańskich oficerów podczas nalotu na teren ambasady Iranu w Damaszku 1 kwietnia. Izrael nie stwierdził, że jest za to odpowiedzialny, ale najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, powiedział w środę Izrael „musi zostać ukarany i tak będzie” za atak. 

 

Główny rzecznik wojskowy Izraela kontradmirał Daniel Hagari powiedział, że cywilom nie powiedziano, aby dokonywali żadnych specjalnych przygotowań, ale dodał, że Izrael jest „bardzo dobrze przygotowany na szereg scenariuszy”. 

 

Netanjahu wygłosił swoje uwagi, gdy izraelskie wojska i samoloty bojowe rozpoczęły operację w środkowej Gazie, która według wojska miała na celu zniszczenie infrastruktury uzbrojonych grup palestyńskich.

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną