Nie żyje prof. Jadwiga Staniszkis. Miała 81 lat

0
0
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Dziś w mediach pojawiła się informacja o śmierci prof. Jadwigi Staniszkis, która była socjologiem i analitykiem politycznym. Informację o jej śmierci potwierdziła rodzina.

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową Joanna Staniszkis zmarła jej mama prof. Jadwiga Staniszkis. Pogrzeb profesor zaplanowany jest na 25 kwietnia w kościele w Podkowie Leśnej. Nie tak dawno socjolog i analityk polityczna wycofała się z życia publicznego. W wywiadzie jej córka przyznała, że jej matka jest ciężko chora i jest to dla niej trudny temat. 

"Jest ciężko chora, cierpi na Alzheimera, więc kontakt z nią jest mocno utrudniony, nie mówi. To dla mnie przykry temat. A jeśli chodzi o jej opinię, trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Myślę, że byłaby szczęśliwa, że powiał wiatr zmian"

-powiedziała córka profesor. 

Prof. Staniszkis urodziła się w 1942 roku w Warszawie. Studiowała na Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Była wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata popierała partię Prawo i Sprawiedliwość przyznając nawet, że Jarosław Kaczyński był najlepszym kandydatem na prezydenta RP. Później jednak ze swojego poparcia dla tego ugrupowania politycznego się wycofała. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną