FBI wszczyna śledztwo ws. zawalenia się mostu w Baltimore

0
0
4
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Internet

W zeszłym miesiącu statek towarowy Dali uderzył w jedną z podpór mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore, powodując jego zawalenie i śmierć sześciu osób.

Na nagraniu uchwycono moment, w którym ogromna konstrukcja spadła do rzeki, zabijając kilka osób– wszystkich pracowników drogowych, którzy w tym czasie byli na moście.Dochodzenie będzie przynajmniej częściowo skupione na statku towarowym Dali oraz na tym, czy jego załoga opuściła port, wiedząc, że ma poważne problemy z systemami, donoszą amerykańskie media, powołując się na dwóch urzędników.

W zeszłym tygodniu szef amerykańskiej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu powiedział Kongresowi, że w ramach dochodzenia przeprowadziła wywiady z kluczowym personelem statku towarowego. Po zawaleniu się mostu na rzece Patapsco prezydent USA Joe Biden odwiedził okolicę i na własne oczy widział wysiłki mające na celu usunięcie gruzu.

Powitał funkcjonariuszy policji, którzy pomogli zablokować ruch na mostku na chwilę przed uderzeniem statku, i rozmawiał z rodzinami ofiar.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną