Rząd wprowadzi kolejny zakaz. "Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki”

0
1
32
Leszczyna
Leszczyna / zrzut ekranu

Czy w Polsce już niedługo szykuje się nowy zakaz? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna stwierdziła, że właśnie trwają rozmowy w tej kwestii i analizy. Podobno takich przepisów chciał sam premier Donald Tusk. Oto, o czym mowa.

Jak się okazuje już niedługo na stacjach benzynowych może zacząć obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu. O wszystkim w rozmowie z Radiem Zet poinformowała Minister Zdrowia - Izabela Leszczyna. 

" Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników"

-powiedziała. 

Dodała jednak, że kwestia ta cały czas znajduje się na etapie analiz. Tak samo analizowane jest ograniczenie reklam o piwie. Odnośnie tego tematu wypowiedziała się również  minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. W rozmowie z Polsat News przyznała, że poprawa zdrowia Polek i Polaków jest priorytetem dlatego poprze Minister Izabelę Leszczynę. 

"Wszelkie działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i zdrowia Polek i Polaków, do ograniczenia sprzedaży alkoholu, w mojej ocenie, z perspektywy polityki rodzinnej, przeciwdziałania rozmaitym patologiom, są warte rozważenia. Minister Leszczyna będzie miała tutaj moje pełne poparcie"

-poinformowała Dziemianowicz-Bąk. 

Jak na razie nie ma jednak pewności czy propozycje te wejdą w życie, gdyż musi być na to zgoda koalicjantów. 

Przypomnijmy, że Ministerstwo szykuje projekt, który miałby zakazać jednorazowych e-papierosów, gdyż zdaniem Minister Leszczyny są one największym zagrożeniem dla młodych ludzi, którzy zgodnie z prawem nie mogą zakupić takiego papierosa, jednak jakoś je nabywają. 

Jaka jest Wasza opinia na temat tych zakazów? Myślicie, że wejdą w życie?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną