Trump sugeruje, że chińscy migranci przybywają do USA, aby zbudować "armię".

0
0
3
Chiny
Chiny / Pixabay

"Przybywają z Chin - 31, 32 000 w ciągu ostatnich kilku miesięcy - i wszyscy są w wieku wojskowym i są to głównie mężczyźni" - powiedział Trump podczas wiecu kampanii w zeszłym miesiącu w Schnecksville w Pensylwanii. "I brzmi to dla mnie tak, jakby próbowali zbudować małą armię w naszym kraju? Czy to właśnie próbują zrobić?".

Azjatyckie organizacje wspierające obawiają się, że retoryka taka może zachęcić do dalszego nękania i przemocy wobec społeczności azjatyckiej.

"Odczłowieczająca retoryka Trumpa i rażące ataki na społeczności imigrantów bez wątpienia tylko podsycą nienawiść nie tylko wobec chińskich imigrantów, ale wszystkich Amerykanów azjatyckiego pochodzenia w USA" - powiedziała Cynthia Choi, współzałożycielka Stop AAPI Hate i współwykonawczyni Chinese for Affirmative Action, w oświadczeniu dla The Associated Press. "W środku i tak już zaognionego klimatu politycznego i roku wyborczego wiemy aż za dobrze, jak szkodliwa może być taka retoryka".

Gregg Orton, krajowy dyrektor National Council of Asian Pacific Americans, powiedział, że wiele społeczności azjatycko-amerykańskich pozostaje "opanowanych przez strach", a niektórzy Azjaci nadal czują się niekomfortowo podczas korzystania z transportu publicznego.

"Świadomość, że możemy mieć do czynienia z kolejną rundą tego zjawiska, jest dość otrzeźwiająca" - powiedział.

Źródło: ap news

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną