Izraelskie czołgi docierają do obszarów mieszkalnych

0
1
12
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Świadkowie donoszą o starciach ulicznych po tym, jak zobaczyli czołgi przecinające strategicznie ważną drogę Salah al-Din.

Izraelskie czołgi posunęły się dalej w głąb wschodniego Rafah, docierając do niektórych dzielnic mieszkalnych przy południowej granicy miasta w Gazie.

Świadkowie donoszą, że widzieli czołgi przekraczające strategicznie ważną drogę Salah al-Din prowadzącą do dzielnic Brazylii i Jneina. „Są na ulicach w obszarze zabudowanym i dochodzi do starć” – powiedziała jedna z osób.

Urzędnik ONZ powiedział, że najbardziej zaawansowane pozycje Izraela znajdują się około 2 km od jego biura.

Zbrojne skrzydło Hamasu oświadczyło, że zniszczyło rakietą izraelski lotniskowiec we wschodniej dzielnicy Al-Salam, zabijając niektórych członków załogi i raniąc innych. Siły Obronne Izraela odmówiły komentarza w sprawie niepotwierdzonego raportu.

Podsumowując swoje działania, IDF stwierdziło, że jego siły wyeliminowały „kilka uzbrojonych komórek terrorystycznych” w walkach w zwarciu po stronie Gazy , przy przejściu granicznym w Rafah z Egiptem. We wschodniej części miasta zniszczono także komórki bojowników i stanowisko startowe, z którego wystrzeliwano rakiety w stronę żołnierzy IDF.

Na północy terytorium, gdzie wojska izraelskie rozpoczęły w weekend serię operacji, pojawiły się doniesienia o najintensywniejszych walkach od wielu tygodni, w wyniku których uciekło kolejne 100 000 osób.

Międzynarodowi sojusznicy Izraela i grupy pomocowe wielokrotnie nawoływały do ​​powstrzymania się od wtargnięcia lądowego do Rafah, ostrzegając przed potencjalną katastrofą humanitarną. Stany Zjednoczone zablokowały niedawno dostawę do Izraela ciężkich bomb, które mogły zostać użyte w tej operacji.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną