Izba głosuje za żądaniem dostarczenia bomb do Izraela

0
0
10
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Izba udzieliła w czwartek nagany prezydentowi Joe Bidenowi za wstrzymanie transportu bomb do Izraela i przyjęcie ustawodawstwa, które ma na celu wymuszenie transferu broni, podczas gdy Republikanie pracowali nad uwydatnieniem podziałów Demokratów w sprawie wojny Izrael-Hamas.

Chcąc zniechęcić Izrael do ofensywy na zatłoczone miasto Rafah, administracja Bidena wstrzymała w tym miesiącu dostawę broni składającej się z 3500 bomb – niektóre o wadze nawet 2000  które są w stanie zabić setki osób na zaludnionych obszarach. Republikanie byli oburzeni, oskarżając Bidena o porzucenie najbliższego sojusznika USA na Bliskim Wschodzie.

Debata nad projektem ustawy, przeprowadzona w tym tygodniu w Izbie Reprezentantów przez przywódców GOP, pokazała głęboko podzielone spojrzenie Waszyngtonu na wojnę Izraela i Hamasu. Biały Dom i przywódcy Demokratów starali się pozyskać poparcie klubu Izby Reprezentantów, w skład którego wchodzą zarówno umiarkowani sfrustrowani faktem, że prezydent dopuścił jakiekolwiek światło dzienne między USA a Izraelem, jak i postępowi oburzeni faktem, że w ogóle wysyła on jakąkolwiek broń.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną