Jest sondaż dotyczący rządu. Tusk powinien czuć się zaniepokojony?

0
2
19
Donald Tusk
Donald Tusk / Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=143183030

Najnowszy sondaż United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski pokazuje dość wysokie poparcie dla rządu Donalda Tuska. Pewne szczegóły jednak dają do myślenia.

50,1 proc. ankietowanych - pozytywnie odnosi się do pracy gabinetu szefa Koalicji Obywatelskiej, w tym 12, proc. osób, które uważają że rządy Tuska są "zdecydowanie pozytywne" i 37,5 proc. że są "raczej pozytywne". Te 50% to nieznacznie mniej niż całe poparcie dla koalicji rządzącej.

Problem w tym, że jest duży odsetek niezadowolonych - 46,2 proc. Odpowiedź "raczej negatywnie" wybrało 17,6 proc. ankietowanych, a 28,6 proc. - "zdecydowanie negatywnie".

Jest to więcej niż wyborcy PiS i Konfederacji. Warto zauważyć, że pozytywnie ocenia rząd 94 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, 100 proc. sympatyków Lewicy i ale tylko 72 proc. osób deklarujących się jako głosujący na Trzecią Drogę. 

Politolodzy mówią, że na razie działa efekt wyborów. Wstrząsy, które muszą nadejść zweryfikują jednak te dane. Widać jednak na razie, że narasta niezadowolenie wśród osób, które nie głosowały na Tuska.
 


 

Źródło: Interia/Wirtualna Polska

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną