ONZ doda Izrael do czarnej listy za naruszenia wobec dzieci

0
0
2
Gaza
Gaza / Pixabay

Organizacja Narodów Zjednoczonych doda Izrael do swojej czarnej listy podmiotów, które naruszają prawa i ochronę dzieci.

ONZ poinformowała władze Izraela, że kraj ten znajdzie się w corocznym raporcie, który zostanie wysłany do Rady Bezpieczeństwa w przyszłym tygodniu, powiedział amerykańskim mediom rzecznik ONZ.

Hamas i Palestyński Islamski Dżihad również zostaną wymienione w raporcie, który wymienia strony zaangażowane w „zabijanie i okaleczanie dzieci, gwałty i inne formy przemocy seksualnej wobec dzieci, ataki na szkoły, szpitale i osoby chronione”.

Ten ostatni punkt zapalny zwiększył napięcia między ONZ a Izraelem, które nasiliły się od czasu rozpoczęcia przez premiera Benjamina Netanjahu ofensywy wojskowej w Strefie Gazy w październiku ubiegłego roku. ONZ wielokrotnie wzywała Izrael do rzekomego łamania praw człowieka i celowania w ludność cywilną podczas kampanii.

Szef biura Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa poinformował wysłannika Izraela w ONZ Gilada Erdana, że jego kraj zostanie dodany do listy, powiedział dziennikarzom rzecznik ONZ Stéphane Dujarric.

Erdan zareagował z oburzeniem, publikując na X wideo swojego gniewnego monologu przez telefon z szefem sztabu Guterresa, który rzekomo znajdował się po drugiej stronie linii.

„Jedynym, który jest dziś na czarnej liście, jest sekretarz generalny, którego decyzje od początku wojny, a nawet wcześniej, nagradzają terrorystów i zachęcają ich do wykorzystywania dzieci do aktów terroru” - powiedział Erdan.

Źródło: POLITICO

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną