Papież Franciszek spotka się z proaborcyjnymi komikami

0
0
6
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Watykan zaprosił wielu proaborcyjnych i pro-LGBT „komików” na spotkanie z papieżem Franciszkiem w piątek, w tym Tiga Notaro, lesbijkę w homoseksualnym „małżeństwie”, Jima Gaffigana, który zabrał swoje dzieci na nowojorską „paradę dumy”, a także ojca Jamesa Martina.

Papież Franciszek spotka się z wybitnymi komikami, w tym z proaborcyjnym Stephenem Colbertem, Whoopi Goldberg i Jimmym Fallonem, w najbliższy piątek w ramach wydarzenia, w którym weźmie również udział aktywista LGBT, jezuita o. James Martin.

W sobotę Watykan ogłosił, że wydarzenie odbędzie się w Pałacu Apostolskim 14 czerwca o godzinie 8:30. Spotkanie „ma na celu ustanowienie więzi między Kościołem katolickim a artystami komikami”.

W komunikacie Watykan podkreślił słowa Franciszka z wywiadu telewizyjnego z 2016 roku z katolickim włoskim kanałem TV2000. "Poczucie humoru jest łaską, o którą proszę każdego dnia i modlę się tą piękną modlitwą św: 'Daj mi, Panie, poczucie humoru', abym umiał śmiać się z żartów ... to piękna modlitwa, prawda?” - powiedział. „To ludzka postawa, ale najbliższa Bożej łasce”.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Dykasterię ds. Kultury i Edukacji oraz Dykasterię ds. Komunikacji.

Lista 105 komików z 15 krajów obejmuje znane nazwiska z amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, w tym Stephena Colberta, Jimmy'ego Fallona, Whoopi Goldberg, Conana O'Briena i Chrisa Rocka. Heterodoksyjny ojciec Martin, który wcześniej był nazywany „kapelanem” wulgarnego, lewicowego „The Colbert Report” Stephena Colberta, również ma wziąć udział w wydarzeniu i został wymieniony jako „artysta” przez Vatican News.

Większość z tych prominentnych amerykańskich komików jest znana ze swoich proaborcyjnych i pro-LGBT poglądów. Colbert, samozwańczy katolik, zdecydowanie popiera tak zwane „małżeństwa” homoseksualne i aborcję, co stanowi wyraźne naruszenie nauczania katolickiego, promował serial Netflix, który seksualizował dzieci i kpił z Jezusa. Whoopi Goldberg, z którą Franciszek spotkał się już w październiku 2023 r., również promuje aborcję i ideologię LGBT oraz twierdzi, że zabijanie dzieci w łonie matki „nie jest wspomniane” w Dziesięciu Przykazaniach. W skeczu komediowym Chris Rock przyznał, że aborcja zabija dziecko, ale powiedział, że wierzy, że kobiety „powinny mieć prawo [sic] do zabijania dzieci”. Fallon zaatakował politykę pro-life w swoim nocnym programie.

Innym amerykańskim „artystą” zaproszonym na wydarzenie w Watykanie jest Tig Notaro, lesbijka w homoseksualnym „małżeństwie”, która uzyskała bliźniaków ze swoją „żoną” poprzez zapłodnienie in vitro i macierzyństwo zastępcze, które Kościół katolicki potępia jako poważnie niemoralne. Watykan zaprosił również komika Jima Gaffigana, który przedstawia się jako wierzący katolik, ale zabrał swoje małe dzieci na nowojorską „paradę dumy” LGBT w 2017 roku.

Źródło: LifeSiteNews

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną