Czarnek do Tuska: Natychmiast do dymisji, człowieku nieodpowiedzialny

0
0
13
Czarnek
Czarnek / Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Przemysław Czarnek w ostrych słowach skrytykował premiera Donalda Tuska.

Czarnek odniósł się do zapowiedzi Tuska, że żołnierze będą mogli używać broni na granicy: "Po pierwsze, nie mam najmniejszych wątpliwości, że wojsko polskie ma prawo używać broni palnej w sytuacji, gdy broni naszego bezpieczeństwa. Ma prawo robić to również dziś, wystarczy egzekwować odpowiednio przepisy, a nie aresztować żołnierzy, ponieważ używają broni".

Dodał też: "Po drugie, jestem za każdymi przepisami, które pozwalają na jeszcze większą swobodę używania broni palnej przez żołnierzy broniących granicy RP".

Stwierdził w końcu: "Niedobrze mi się robi, jak słucham Tuska, który przez ostatnie trzy lata negował wojnę hybrydową. Negował też to, że jego sojusznicy polityczni - Putin i Łukaszenka - sprowadzali na granicę nachodźców z Afryki Północnej i krajów arabskich, żeby oni destabilizowali Polskę. Tusk pluł na państwo polskie za granicą, opluwał polski mundur razem ze swoimi kompanami, którzy jeździli na granicę... A dzisiaj mówi, że Konstytucja i inne ustawy nie przewidywały działań, które podjęli żołnierz".

Źródło: Wp

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną