Hamas odpowiada Egiptowi i Katarowi w sprawie planu zawieszenia broni w Gazie

0
0
4
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Mediatorzy Egipt i Katar otrzymali odpowiedź od Hamasu i grup palestyńskich na amerykański plan zawieszenia broni dla Gazy, poinformowały we wtorek rządy Egiptu i Kataru, gdy urzędnik poinformowany w tej sprawie powiedział, że Hamas zaproponował nowy harmonogram.

W oświadczeniu Egiptu i Kataru nie ujawniono treści odpowiedzi, ale urzędnik, który odmówił podania tożsamości, powiedział, że Hamas zaproponował nowy harmonogram trwałego zawieszenia broni z Izraelem i wycofania wojsk izraelskich ze Strefy Gazy, w tym z Rafahu.

Zapytany o odpowiedź urzędnik Hamasu, który prosił o zachowanie anonimowości, powiedział: „Podtrzymaliśmy nasze poprzednie stanowisko. Uważam, że nie ma dużych luk. Piłka jest teraz na izraelskim dziedzińcu”.

Nie udało nam się od razu uzyskać dalszych komentarzy od egipskich urzędników.

Ministerstwo Egiptu oświadczyło, że Doha i Kair wraz ze Stanami Zjednoczonymi będą kontynuować wysiłki mediacyjne do czasu osiągnięcia porozumienia, dodając, że przeanalizują reakcję i będą koordynować kolejne kroki z zainteresowanymi stronami.

Oświadczenie Egiptu nadeszło wkrótce po wydaniu przez Hamas i Palestyński Islamski Dżihad oświadczenia, w którym wyrazili „gotowość do pozytywnego” osiągnięcia porozumienia w celu zakończenia wojny w Gazie i oznajmili, że przedstawili swoją odpowiedź mediatorom z Kataru i Egiptu.

W poniedziałek Rada Bezpieczeństwa ONZ poparła propozycję przedstawioną przez prezydenta USA Joe Bidena dotyczącą zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem w Strefie Gazy

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną