USA zakazują sprzedaży słynnego oprogramowania antywirusowego

0
0
1
Haker
Haker / Pixabay

USA zakazują sprzedaży oprogramowania antywirusowego Kaspersky z powodu powiązań z Rosją.

Waszyngton twierdzi, że wpływ Moskwy na firmę stwarza znaczne ryzyko, podczas gdy Kaspersky twierdzi, że jego działalność nie zagraża bezpieczeństwu USA.

Administracja Joe Bidena zakazała rosyjskiej firmie Kaspersky zajmującej się cyberbezpieczeństwem dostarczania swoich popularnych produktów antywirusowych w Stanach Zjednoczonych ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

"Kaspersky zasadniczo nie będzie już mógł, między innymi, sprzedawać swojego oprogramowania w Stanach Zjednoczonych ani dostarczać aktualizacji do już używanego oprogramowania" - czytamy w oświadczeniu Departamentu Handlu. Ogłoszenie to pojawiło się po długim dochodzeniu, które wykazało, że "dalsza działalność Kaspersky w Stanach Zjednoczonych stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego ze względu na ofensywne zdolności cybernetyczne rosyjskiego rządu i zdolność do wpływania na operacje Kaspersky lub kierowania nimi".

Sekretarz handlu USA, Gina Raimondo, powiedziała: "Rosja wielokrotnie pokazała, że ma zdolność i zamiar wykorzystać rosyjskie firmy, takie jak Kaspersky Lab, do gromadzenia i uzbrajania wrażliwych informacji USA".

Źródło: Guardian

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną