Alert. „Zagrożenie dla zdrowia i życia!” Niepokojące informacje z Polski

0
1
6
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

IMGW wydało dziś ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia dla województwa: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, kieleckiego i małopolskiego. Swoje komunikaty przekazał także RCB. Pojawiły się niepokojące informacje.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało dziś w całej Polsce poinformowało, że dziś w nocy wystąpić mogą burze z gradem oraz silny wiatr. Dodano, że może dojść do przerwy w dostawie prądu. Ponadto zaapelowano o zabezpieczenie tych rzeczy, które zostaną porwane przez wiatr. 

"Dzisiaj niebezpieczne zjawiska w atmosferze mogą stwarzać zagrożenie życiu bądź zdrowiu oraz popsuć plany na rozpoczynjący się pierwszy wakacyjny weekend"

-napisało z kolei IMGW. 

Podkreślono, że podniesiono stopień zagrożenia do najwyższego - EXT, ekstremalnego zagrożenia burzowego. Od tego momentu zjawiska pogodowe mogą zagrażać zdrowiu i życiu. 

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województwa:  zachodniopomorskiego, lubuskiego i części woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kieleckiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane zostały dla: woj. pomorskiego i dla części woj. warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną