Ogromne pożary w Grecji. Pojawiły się niepokojące informacje

0
0
0
zrzut ekranu
zrzut ekranu / https://www.rawpixel.com/search/fire?page=1&path=_topics&sort=curated

W sobotę setki strażaków walczyło z pożarami wywołanymi przez wichury na dwóch greckich wyspach i w innych częściach Grecji, ponieważ władze ostrzegały, że wiele regionów jest zagrożonych wysokim ryzykiem pojawienia się nowych pożarów.

Ponad 30 strażaków wspieranych przez dwa samoloty i pięć helikopterów walczyło z pożarem trawiącym wyspę Andros na Morzu Egejskim, z dala od kurortów turystycznych, skąd profilaktycznie ewakuowano cztery społeczności.

 

„W dalszej części dnia na wyspie spodziewanych jest więcej strażaków” – powiedział w rozmowie z mediami urzędnik straży pożarnej, dodając, że nie ma doniesień o zniszczeniach ani obrażeniach.

Pożary lasów są powszechne w Grecji, ale w ostatnich latach stały się bardziej niszczycielskie ze względu na cieplejsze i bardziej suche lata, które naukowcy wiążą ze zmianami klimatycznymi. W zeszłym tygodniu pożar w pobliżu Aten zmusił dziesiątki osób do opuszczenia swoich domów, co zdaniem władz było wynikiem podpaleń oraz gorącej i suchej pogody.

Meteorolodzy twierdzą, że ostatnie pożary to pierwszy raz, kiedy w kraju tak wcześnie latem wystąpiły warunki „gorąco, sucho i wietrznie”. 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną