Ujawniono kto będzie kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta

0
1
16
Hołownia i Kamysz
Hołownia i Kamysz / fot. Tomasz Kaczor/ https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Szymon_Ho%C5%82ownia_i_W%C5%82adys%C5%82aw_Kosiniak-Kamysz,_2023.jpg

W ostatnim czasie bardzo wiele mówiło się na temat tego czy kandydatem będzie osoba z ugrupowania Polskiego Stronnictwa Ludowego czy Polski 2050. Teraz już wszystko wiadome. Oto, co powiedziano.

Senator Waldemar Pawlak z ramienia ugrupowania Polskie Stronnictwo Ludowe poinformował, że kandydatem na prezydenta Trzeciej Drogi będzie Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. 

" Widzimy potrzebę zaproponowania kandydata, który jest z jednej strony demokratyczny, ma pewne elementy progresywności, ale jest bardziej widziany po stronie też konserwatywnej i doceniany"

-powiedział w rozmowie z TVN24. 

Prowadzący dopytał wtedy, czy chodzi tutaj o Marszałka Sejmu Szymona Hołownię, Pawlak odpowiedział, że tak. Dodał również, że wybór ten daje możliwość do przejścia do nowej epoki, gdyż jego zdaniem czas ugrupowań postsolidarnościowych powinien powoli dobiegać końca. Zaznaczył również, że takie cykle pokoleniowe zauważyć można w ekonomii, w polityce oraz w Kościele. 

"Tak (jestem zwolennikiem Trzeciej Drogi w obecnym kształcie), bo umówiliśmy się na współpracę taką, która docelowo dochodzi do wyborów prezydenckich i tu wspólnym kandydatem jest Szymon Hołownia i w tej umowie przewidujemy taką właśnie perspektywę czasową dla formatu Trzeciej Drogi"

-dodał polityk. 

Jego zdaniem mankamentem polityki w Polsce jest brak instytucji lub think-tanków, które odwołałyby się do perspektywy co najmniej 30 lat - podkreślił, że to właśnie tyle lat ma demokracja w Polsce.

Przypomnijmy, że aktualnie Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi jest Marszałkiem Sejmu, a swoją funkcję będzie pełnił do 2026 roku. Taka informacja zawarta jest bowiem w umowie koalicyjnej stworzonej przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę. Ponadto Hołownia jest liderem ugrupowania Polska 2050. Już kilka lat temu startował w wyborach na prezydenta. Uzyskał wtedy  13,87 proc. poparcia. Znalazł się na trzecim miejscu zaraz Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim. W 2023 roku został posłem Sejmu X kadencji. Na początku swojej kariery był też dziennikarzem. Był prowadzącym programy telewizyjne w TVN oraz TVP. 

Myślicie, że Szymon Hołownia ma jakieś szanse?

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną