Demokraci są zaniepokojeni sprawnością Bidena nawet po jego wywiadzie

0
0
12
Biden
Biden / Pixabay

Wydaje się, że piątkowy wywiad telewizyjny prezydenta Joe Bidena nie zażegnał powstania w jego własnej partii, które miało zakończyć jego kampanię po słabym występie w debacie przeciwko Donaldowi Trumpowi.

W sobotę Angie Craig z Minnesoty dołączyła do swoich kolegów, wzywając prezydenta do ustąpienia, a doniesienia wskazują, że wkrótce mogą pojawić się kolejne.

"Tylko Pan Wszechmogący mógłby przekonać mnie do zakończenia starań o reelekcję", mówił Biden w jego wywiadzie dla ABC News.

Biden, który ma 81 lat, spędza sobotę w swoim rodzinnym domu w Delaware przed dwoma publicznymi wydarzeniami w niedzielę.

Niepokój wśród Demokratów jest wyczuwalny, mimo że żaden z wyższych rangą członków partii nie wezwał prezydenta do rezygnacji.

Przewaga między Trumpem a Bidenem rośnie, a wielu obawia się utraty prezydentury i miejsc w Izbie Reprezentantów, a także większości w Senacie, jeśli Trump stanie na czele partii.

Kongresmenka Craig, która startuje w konkurencyjnym okręgu w Minnesocie, powiedziała, że nie wierzy, by prezydent mógł prowadzić kampanię i wygrać z Donaldem Trumpem.

Chociaż docenia długą służbę prezydenta, wzywa go do ustąpienia jako kandydata Demokratów.

W oświadczeniu powiedziała, że nie podejmuje tej decyzji lekko, ale stawka jest zbyt wysoka, aby ryzykować drugą prezydenturę Donalda Trumpa.

Kilka minut po wywiadzie dla ABC, kongresmen z Teksasu Lloyd Doggett, pierwszy demokrata w Izbie Reprezentantów, który wezwał Bidena do wycofania się z wyścigu, powiedział w CNN, że potrzeba ustąpienia Bidena jest dziś pilniejsza niż wtedy, gdy po raz pierwszy o to zaapelował.

Trudniej jest wejść na pokład nowej osobie, która może pokonać Donalda Trumpa, jeśli podjęcie decyzji o wycofaniu się zajmie mu więcej czasu, powiedział.

Demokraci Mike Quigley z Illinois i Seth Moulton z Massachusetts wezwali Joe Bidena do wycofania się z wyścigu w piątek. Dołączają oni do ustawodawcy z Arizony Raula Grijalvy, który w środę wezwał prezydenta do wstrzymania swojej kandydatury.

Aby udowodnić swoją zdolność do pełnienia kolejnej kadencji, Biden odmówił poddania się testowi poznawczemu i upublicznienia jego wyników.

Demokratyczna kongresmenka Judy Chu z Kalifornii powiedziała serwisowi informacyjnemu Politico, że jego odpowiedź była niepokojąca i niezbyt przekonująca, więc będzie uważnie obserwować każdego dnia, aby zobaczyć, jak sobie radzi, zwłaszcza w spontanicznych sytuacjach.

Źródło: BBC

demokraci biden

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną