Kijów zaatakowany rakietami

0
0
12
Kijów
Kijów / Pixabay

8 lipca rano Rosja przeprowadziła atak rakietowy z powietrza na Ukrainę.

Rakiety zaatakowały około 10 rano, kierując się w różnych kierunkach.

Wykryto również start samolotu MiG-31K, zdolnego do przenoszenia pocisków balistycznych Kindżał.

Ponad 10 eksplozji było słyszalnych w Kijowie. Obrona powietrzna była aktywna na przedmieściach stolicy, powiedział burmistrz Witalij Kliczko.

Burmistrz dodał, że pomoc medyczna została wezwana do dzielnicy miejskiej Solomianskyi. Odłamki pocisków spadły w dzielnicach Solomianskyi, Holosiivskyi i Dniprovskyi, a w dzielnicy Shevchenkyvskyi doszło do eksplozji, poinformował Klitschko.

W wyniku ataku wybuchł pożar, powiedział burmistrz, nie określając jego lokalizacji.

Szczególnie silne wybuchy były słyszane w centrum miasta, w pobliżu parku Tarasa Szewczenki. Eksplozje były również słyszalne w dzielnicach Podil i Nyvky.

Na chwilę obecną nie podano dalszych szczegółów dotyczących szkód lub ofiar. Atak trwa od godziny 10:40 czasu lokalnego.

W innym ataku przeprowadzonym wcześniej tego samego dnia Siły Powietrzne poinformowały o zestrzeleniu trzech z czterech pocisków manewrujących nad obwodami żytomierskim i czerkaskim. Nie odnotowano żadnych ofiar ani uszkodzeń.

Ataki miały miejsce w przeddzień szczytu NATO w Waszyngtonie, gdzie Ukraina ma nadzieję otrzymać długoterminowe zobowiązania pomocowe od sojuszników.

Źródło: Kivindependent

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną