TVP oskarża Agnieszkę Romaszewską-Guzy o oszustwa

0
0
12
Agnieszka Romaszewska
Agnieszka Romaszewska / Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129958421

Wieloletnia dyrektorka Biełsatu i słynna córka Zbigniewa Romaszewskiego została przez nowe kierownictwo TVP oskarżona o wielomilionowe oszustwa.

Telewizja Polska złożyła zawiadomienie do warszawskiej prokuratury dotyczące Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, oskarżając ją o oszustwa na sumę co najmniej 7 milionów złotych. 

Nieuzasadnione koszty?

TVP przeprowadziło przegląd części kosztów poniesionych w latach 2018-2023.  Dotyczył on zamawianych przez pracowników, współpracowników oraz kierownictwo jednostki usług w zewnętrznej firmie IT. 

Według pokazał on szereg nieprawidłowści, o czym mowa w komunikacie: "Miały polegać na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przez osoby pełniące funkcje kierownicze, które wspólnie i w porozumieniu zamawiały usługi informatyczne".

Romaszewska została zwolniona już w marcu. Jak podało TVP: "Agnieszka Romaszewska-Guzy nie jest już dyrektorem TV Bielsat. Obecne kierownictwo Telewizji Polskiej w likwidacji podziękowało jej za wieloletnią współpracę. Obowiązki Romaszewskiej-Guzy przejmie jej dotychczasowy zastępca i jeden z założycieli stacji Aleksy Dzikawicki".

 

"Postanowili ze mnie zrobić złodziejkę. Finalnie pewnie im się nie uda, ale obsmarować g... nie zaszkodzi" - skomentowała dziennikarka.


 

Źródło: Interia

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną