Duda o rządzie: Bredzą kłamstwa

0
0
12
Andrzej Duda
Andrzej Duda / Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=144251315

Prezydent Andrzej Duda w ostrych słowach skomentował działania rządzących.

W Polsce w ostatnim pół roku dochodzi do łamania prawa i konstytucji, a zarazem mamy do czynienia z pokazem hipokryzji przedstawicieli instytucji europejskich, którzy opowiadają o przywracaniu praworządności, a bredzą po prostu kłamstwa - mówił prezydent na antenie Republiki. 

Prezydent w rozmowie z TV Republiką odniósł się do aresztu dla ks. Michała Olszewskiego, przedstawiciela Fundacji Profeto. Jest to jeden z dziesięciu podejrzanych w śledztwie Prokuratury Krajowej dotyczącym nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. W ostatnim czasie przedłużono mu areszt o kolejne trzy miesiące. 

Tygodnik "Sieci" opublikował list spisany przez bliskich ks. Olszewskiego. Kapłan twierdził w nim, że w areszcie odmawiano mu wody oraz skorzystania z toalety, był budzony w nocy włączaniem światła; miał doświadczyć złego traktowania ze strony policjantów i funkcjonariuszy ABW, którzy upokorzyli go, odmawiając mu jedzenia na stacji benzynowej, choć sami jedli i wystawiając go na widok publiczny w kajdankach.  Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi jednak, że zatrzymanie podejrzanego przebiegło zgodnie z obowiązującymi przepisami.

"Oczywiste bezprawie"

Prezydent uważa, że "sprawa wymaga rzetelnego sprawdzenia". Dodał też: "Ja tylko zwracam uwagę, że mamy obecnie do czynienia w Polsce, bo to na pewno tak jest, z absolutnym pokazem hipokryzji ze strony wszelkich instytucji europejskich, wszelkich NGO-sów europejskich i itd. Dochodzi do drastycznego łamania prawa i konstytucji w Polsce w ciągu ostatniego pół roku (...) mamy do czynienia z czystym i oczywistym bezprawiem".

Źródło: Republika

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną