Krosno nie godzi się na promocję in vitro

0
0
0
/

Rada Powiatu Krośnieńskiego wyraża sprzeciw wobec działań promujących procedurę in vitro jako godzącą w prawo człowieka do życia – napisali w przyjętym stanowisku samorządowcy. Równocześnie radni poparli Apel 300 naukowców do parlamentarzystów przeciwko in vitro i za naprotechnologią.

 
Z 23-osobowej rady tylko jeden był przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu. Treść przyjętego stanowiska krośnieńscy radni skierują do marszałka Sejmu, podkarpackich parlamentarzystów, marszałka województwa podkarpackiego i wojewody podkarpackiego.
 
„Kierując się troską o stworzenie prawnych podstaw ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz szacunkiem dla dążeń małżonków pragnących poczęcia i urodzenia dziecka, Rada Powiatu Krośnieńskiego wyraża sprzeciw wobec działań promujących procedurę in vitro jako godzącą w prawo człowieka do życia, udziela jednocześnie poparcia dla Apelu 300 naukowców do polskich parlamentarzystów w sprawie procedury in vitro i naprotechnologii” – napisali w przyjętym stanowisku samorządowcy.

Przypomnijmy wspomniany powyżej Apel został wystosowany w 2009 r. przez stu polskich naukowców. Z czasem dołączyło do nich kolejnych dwustu. Sprzeciwiają się in vitro, wskazując, że ma ona służyć przekazywaniu życia ludzkiego, ale „jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia człowieka w fazie prenatalnego rozwoju, jest więc głęboko nieetyczna”. Opisują przy tym jak przebiega procedura, i w których punktach łamie zapisy Konstytucji.
 
Jako alternatywę i pomoc małżonkom naukowcy wskazują naprotechnologię, która – w przeciwieństwie do in vitro – jest metodą diagnozowania i leczenia niepłodności. „Na żadnym etapie stosowania naprotechnologii nie dochodzi do niszczenia poczętych istot ludzkich, naruszenia godności małżonków i poczętej istoty ludzkiej oraz zachowane są ekologiczne zasady prokreacji. Należy też podkreślić, że naprotechnologia w porównaniu do procedury in vitro jest bardziej skuteczna i kilkakrotnie mniej kosztowna” – wskazują sygnatariusze.
 
Obecnie pod apelem podpisało się ponad 660 osób. Każdy kto chciałby go poprzeć może to zrobić poprzez stronę: www.wychowawca.pl/podpisy.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl

fot. sxc.hu

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną