Egzorcysta z seksowną wampirzycą...
/
Czytelników najnowszego numeru Egzorcysty wita z okładki seksowna wampirzyca. Pomimo, że zło powinno być ukazywane w prawdziwej swojej formie, jako szpetne i odpychające to dziś właśnie seksowne wampirzyce kreują pozytywny wizerunek patologii wampiryzmu.
W pierwszym artykule Bernard Kwiatkowski dzieli się swoimi negatywnymi wrażeniami z Castle Party w Bolkowie. Prócz trafnego napomknięcia o marnowaniu na ten cel pieniędzy podatników, artykuł ogranicza się do narzekania na młodych i ich hałaśliwą muzykę.
Duchowość charyzmatyków czytelnikom przybliża ojciec Józef Witko. Czytelnicy poznają rodzaje modlitw charyzmatycznych. Moc sakramentu i modlitw, które uzdrawiają oraz uwalniają duszę, a także ciało.
Ojciec Witko przybliżył w swoim wywiadzie też fenomeny modlitwy charyzmatycznej: glosolalie czyli niezrozumiały bełkot, ksenoglosje czyli mówienie obcymi językami, prorokowanie, utratę świadomości zwane zaśnięciem w Duchu Świętym, stany ekstatyczne, próby zakłócania modlitw przez demony.
W wypowiedziach ojca Witko może zaniepokoić przekonanie zakonnika, że przekleństwa, uroki, okultyzm przodków, czynić może człowieka zniewolonym przez demony, oraz sugestie o dobroczynności pielgrzymek do znanego z demonicznych manifestacji Medjugorie.
Dość schizofreniczne są zamieszczone w numerze 5 Egzorcysty wspomnienia ofiary opętania Agnieszki Marii Dembek. Zdaniem autorki na opętanie miały ją otworzyć grzechy przodków – to kolejny raz powtórzona w piśmie ta sama niezwykła teza o determinizmie przeszłości.
W artykule księdza Jarosława Cieleckiego czytelnicy znajdą informacje o epidemii opętań i zniewoleń demonicznych wśród młodzieży. Odpowiada za to nachalne popularyzowanie okultyzmu. Taka szkodliwa działalność ma miejsce także w polskiej edukacji. Do programu nauczania w szkołach średnich wprowadzono propagowanie: różdżkarstwa, wróżbiarstwa, bioenergoterapii.
Jednym z najbardziej interesujących artykułów jest tekst Grzegorza Felsa ukazujący związki mody na wampiryzm z satanizmem. Autor w swoim artykule przybliża czytelnikom: nurty satanizmu - jeden odrzucający realne istnienie szatana i drugi uznający realne istnienie demonów, satanizm wampiryczny uznający, że picie krwi daje moc i przychylność szatana, popularność wampiryzmu w subkulturze gotów, środowisko osób praktykujących wampiryzm.
Na łamach najnowszego numeru „Egzorcysty” czytelnicy znajdą również artykuły o: francuskim księdzu wizjonerze Jeanie Edouardzie Lamy, Marii z Agredy, księdzu Michale Sopoćko, szkodliwości fundamentalizmu biblijnego, egzorcyzmach Jezusa, obecności tematu wampiryzmu we współczesnej popkulturze, znaczeniu symbolu pelikana w kulturze katolickiej, wampiryzmie energetycznym, Jezusie i Maryi jako wzorach do naśladowania, obecności wampiryzmu w kulturze ludowej i popkulturze, związkach wampiryzmu z szamanizmem i satanizmem.
Numer kończy skandaliczny tekst Ojca Wita Chlondowskiego, który wbrew faktom twierdzi, że Kościół nie wypowiedział się w sprawie Medjugorie – pomimo iż Kościół wielokrotnie wykluczył pochodzenie od Boga zjaw z Medjugorie.
Jan Bodakowski
Źródło: prawy.pl