Protest przeciwko znieważaniu pamięci AK

0
0
0
/

Już w najbliższą sobotę pod siedzibą oddziału ZDF w Polsce odbędzie się protest przeciwko przedstawianiu Armii Krajowej jako winnej mordowania Żydów w czasie II wojny swiatowej w niemieckim filmie "Nasze matki, nasi ojcowie".

 

 

6 kwietnia (sobota) br. o godzinie 12.00 Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation organizuje zgromadzenie publiczne przed siedzibą korespondenta telewizji ZDF w Warszawie, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 58 w celu zaprotestowania przeciwko emisji oszczerczego filmu "Nasze matki, nasi ojcowie" i znieważaniu pamięci żołnierzy Armii Krajowej przez telewizję ZDF.

 

Organizator protestu - Reduta Dobrego Imienia żąda przeprosin ze strony tej telewizji na ręce Światowego Związku Żołnierzy AK.

 

Reduta Dobrego Imienia zapraszam wszystkich, którzy przeciwstawiają się oszczerstwom i zniewagom, które dotykają Polskę i Polaków i którym jest droga pamięć naszych ojców i dziadów, żołnierzy Armii Krajowe. Nie było „polskich obozów śmierci” – były niemieckie obozy śmierci, zbudowane na terenie okupowanej przez Niemców Polski, utworzone i kierowane przez Niemców, w imieniu państwa i narodu niemieckiego. Obozy, w których ginęli obywatele Rzeczpospolitej Polskiej – Polacy, Żydzi, Białorusini, Ukraińcy, Cyganie.

 

Prosimy o powiadamianie znajomych o pikiecie, zabranie ze sobą flag narodowych.

 


Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation is a part of Patriotic Society – Jan Pietrzak Foundation

Towarzystwo Patriotyczne/Reduta Dobrego Imienia
Królewicza Jakuba 84B
Warszawa 02-956
T:. +48 22 842 48 07,
kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl,
http:// reduta-dobrego-imienia.pl

 

Źródło: informacja prasowa

Na zdjęciu: List środowisk AK ws. niemieckiego filmu

WESPRZYJ NAS!

Pobierz bezpłatny program do rozliczania PIT-ów, który za Ciebie wypełni zeznanie podatkowe, a 1 % przekażesz automatycznie dla naszego wydawcy, Fundacji SOS - Obrony Poczętego Życia:

 

 

 


Działania Fundacji można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001 lub skorzystać z szybkiej wpłaty przez internet >>

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną