Z kraju

Sejm RP: Polska nie może przyjmować muzułmańskich imigrantów

prawy.pl_images_statek_imigranciSejm przyjął w piątkowym głosowaniu uchwałę w sprawie polityki imigracyjnej Polski, w której negatywnie ocenia decyzję Rady Unii Europejskiej w sprawie relokacji 120 tys. uchodźców oraz poparcie w głosowaniu na forum Rady Unii Europejskiej przez ówczesny rząd Rzeczypospolitej Polskiej tej decyzji, wbrew stanowisku pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej i Rumunii.

– Nie zostały doprecyzowane kryteria, kto jest uchodźcą, a kto imigrantem – uzasadniał poseł sprawozdawca Szymon Szynkowski vel Sęk. Wnosił, aby dla bezpieczeństwa obywateli Polski, nie wyrażać zgody na przyjmowanie uchodźców.

Sejm przychylił się do wniosku sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Za uchwałą głosowało 267 posłów, 158 było przeciw, 14 wstrzymało się od głosu.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wezwał rząd Rzeczypospolitej Polskiej do szczególnie dokładnego stosowania krajowych kryteriów polityki uchodźczej, która szczególną ochroną powinna obejmować samotne kobiety, dzieci, rodziny wielodzietne oraz mniejszości religijne.

Jednocześnie wyraził zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek prób ustanawiania unijnych stałych mechanizmów alokacji uchodźców czy imigrantów. „Instrumenty polityki uchodźczej i imigracyjnej powinny pozostać w rękach państwa polskiego. Jest to szczególnie ważne ze względu na rosnące napięcia społeczne, których przyczyną jest nadmierna fala migracji z Bliskiego Wschodu do Europy” stwierdzili posłowie w przyjętej uchwale.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zadeklarował, iż „w pełni popiera niesienie i finansowanie pomocy humanitarnej w miejscach objętych konfliktem zbrojnym i krajach z nimi sąsiadujących”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra