Rodzina

„Młody, wykształcony i z dużego miasta”, czyli Dominik Tarczyński

– Po włamaniu się na moją stronę Charyzmatycy.pl, zamieszczono na niej fotomontaż wizerunku Chrystusa Króla w akcie homoseksualnym z Janem Pawłem II – mówi w wywiadzie dla Prawy.pl Dominik Tarczyński, który 30 czerwca otwiera namiot Solidarnych2010 w Lublinie.

 

 

Redakcja Prawy.pl: Ostatnio głośno o Panu. Negatywnie pisze Gazeta Wyborcza, ale dobre wieści napłynęły z festiwalu z Niepokalanowa.

Dominik Tarczyński: Pierwsze skojarzenie jaki nasuwa mi się gdy słyszę Pana pytanie to: "Dzięki Bogu, że Gazeta Wyborcza pisze negatywnie”! Faktycznie, przez ostatnie tygodnie „Gazeta” dość skrupulatnie opisywała moje zaangażowanie w protest Solidarnych2010 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a także zakończenie mojej współpracy z TVP. Przykre jest jednak to, że ta sama gazeta pominęła mój ogromny sukces jakim niewątpliwie było zwycięstwo filmu którego jestem reżyserem: "Kolumbia – świadectwo dla świata" na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie. W konkursie festiwalowym brało udział ponad 200 prac z 22 krajów świata. Pierwsza nagroda dla mojego dokumentu to naprawdę wielki sukces – o tym już „Gazeta Wyborcza” nawet nie wspomniała. Jak widać „Gazetę Wyborczą” nie interesują wieści z festiwalów katolickich. Zapewne zainteresują się namiotem Solidarnych2010 w Lublinie, z którym ruszamy 30 czerwca i znowu będzie o mnie głośno w stylu „Wyborczej”.

Dlaczego Pan "młody, wykształcony i z dużego miasta" zaangażował się w Solidarnych2010?

Wiele jest powodów dla których podjąłem decyzję o zaangażowaniu się w działalność stowarzyszenia. W jednym zdaniu można powiedzieć, że chce poznać prawdę o tym co stało się w Smoleńsku. Jednak chodzi o coś więcej. Chodzi o to jak ja jako obywatel jestem traktowany przez obecną władzę. Czuję, że obecna władza mną gardzi. Tak , właśnie tak się czuję; pogardzany, lekceważony i wręcz wyśmiewany. Gdy jako członek stowarzyszenia domagam się podstawowych praw, np. prawa do ekshumacji zwłok ofiar tragedii, których członkowie rodzin o to wnioskowali to obecny Marszałek Polskiego Sejmu nazywa moje zachowanie nekrofilia polityczną i szydzi ze mnie. Szydzi z upominania się o podstawowe prawa rodzin. Jakim prawem politycy partii rządzącej odbierają to prawo członkom rodzin? Co mają do ukrycie? Dlaczego szydzą z nas? Nie wspomnę już o zdjęciach satelitarnych z miejsca katastrofy. Dlaczego nie są ujawniane? Co jest do ukrycia? Jest naprawdę wiele powodów dla których zaangażowałem się w działalność stowarzyszenia. Katastrofa Smoleńska to główny powód, ale mamy też potężny problem z wolnością słowa w Polsce. Obawiam się, że jeśli nie zareagujemy możemy obudzić się za kilka lat w kraju, który z demokracją nie ma nic wspólnego.

Cele Solidarnych są powszechnie znane. Pytamy Pana o motywację jako młodego człowieka, który wiele swojej energii zamiast w powszechnym przeświadczeniu poświęcić własnej karierze, spotykaniu ze znajomymi, zabawie poświęca pamięci po tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

Poświęcam czas po tragicznie zmarłych, bo byli wśród nich ludzie, dzięki którym wiele się nauczyłem. Nie da się ocenić tego jak wiele nauczyłem się od Przemysława Gosiewskiego. Bardzo często potykaliśmy się wieczorami na długich rozmowach o Polsce. Był moim mistrzem, wzorem polityka i człowieka pracy. Moje życie bardzo się zmieniło właśnie dzięki Przemysławowi Gosiewskiemu. Nie mogę o nim zapomnieć. Co do spotykania się ze znajomymi to właśnie pod namiotem Solidarnych rozpoczęły się bardzo cenne przyjaźnie i znajomości. Poznałem ludzi którzy są bezinteresowni, oddani, szczerzy po prostu dobrzy.

Młodych również tam Pan spotkał? Bo przekazy medialne jakie otrzymujemy czy to w telewizji publicznej czy komercyjnych pokazują, że wyłącznie ludzie starsi czy biedni emeryci dążą do poznania prawy i należytego upamiętnienia ofiar.

Co do wieku osób zaangażowanych w działalność Solidarnych2010 to są to ludzie w różnym wieku. Bardzo młodzi i starsi, ale też ludzie w sile wieku. Oczywiście media próbują kreować wizerunek "moherów", "rencistów" , próbują pokazać, że jesteśmy "nieatrakcyjni". A fakty są takie , ze Samuel Pereira – rzecznik stowarzyszenia ma 24 lata, Dominik Tarczyński 32 lata i wielu innych to po prostu młodzi ludzie.

Co Pan mówi innym młodym, gdy stoi Pan pod namiotem Solidarnych? Tym którzy zwyczajnie patrzą lub tym, którzy Was lżą i obrażają.

Oczywiście każda rozmowa, każde spotkanie pod namiotem jest inne. Z każdym człowiekiem rozmawia się inaczej. Bywają tacy którzy naprawdę chcą poznać nasz postulaty i motywacje działania ale są także tacy, którzy przychodzą tylko po to aby kogoś ze stowarzyszenia np. opluć. Takie zdarzenia miały miejsce. Kiedy ludzie chcą z nami rozmawiać, to ja staram się opowiedzieć o sobie, o tym kim jestem i dlaczego jestem pod namiotem. Mówię o postulatach i o tym jakie zagrożenia w obecnej Polsce widzę. Rozmawiamy o naszym życiu w tym miejscu na ziemi.

Jakie były najgorsze słowa jakie wtedy usłyszał na swój temat?

"Życzę Wam śmierci". Takie słowa wypowiedziała do nas jedna z kobiet obecna podczas akcji Palikota na Krakowskim Przedmieściu. Jak mówiła o sobie – jest zwolenniczką Platformy Obywatelskiej i życzy nam śmierci. Całe wydarzenie zostało nagrane i jest dostępne w internecie. Wielokrotnie w smsach grożono mi i mojej rodzinie śmiercią. Nawet teraz można przeczytać groźby na moim profilu serwisu NK.pl – nie usunąłem ich. Generalnie jest wiele nienawiści , tej najgłębszej, która jest próbą wyeliminowania nas ze społeczeństwa. W internecie aż kipi od wpisów nawołujących do aktów przemocy przeciwko nam. Strona internetowa stowarzyszenia katolickiego, którego jestem prezesem, Charyzmatycy.pl została zaatakowana. Po włamaniu się na stronę, zamieszczono na niej fotomontaż wizerunku Chrystusa Króla w akcie homoseksualnym z Janem Pawłem II. Czy potrzebny jest do czegoś takiego komentarz? Sprawę oczywiście zgłosiłem do prokuratury.

Trudno uwierzyć w to co Pan opowiada. Pomówmy o Pana działalności społeczno-kulturalnej. Ostatnio otrzymał Pan nagrodę na festiwalu w Niepokalanowie. Co Pana zdaniem jurorzy dostrzegli w filmie o Kolumbii?

Gdy odbierałem nagrodę za Najlepszy Film Dokumentalny tego festiwalu, członkowie międzynarodowego jury gratulowali i każdy z nich dostrzegł co innego. Na każdym z członków jury inny element zrobił wrażenie. Jednak generalnie film nagrodzono za pokazanie prawdziwego oblicza Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii. Jak podkreśliło jury w swoim komunikacie ten film to „Świadectwo autentycznej wiary polityków jest dla nas nadzieją na naprawienie życia publicznego w Polsce”. Obraz ten jest bardzo wyjątkowym dokumentem, jest pewnego rodzaju manifestem i każdy docenia w nim coś innego, to dla mnie szczególna wartość tego projektu.

Skąd pomysł by pojechać aż do tak odległej Kolumbii? W Polsce nie ma takich świadectw wiary?

Nie chcę oceniać niczyjej wiary – nie chciałbym aby ktoś oceniał moją. W Polsce niewątpliwie są ogromne pokłady dobra, a wielu ludzi jest oddanych Bogu i Kościołowi. Jednak Kolumbia to dla każdego wyobrażenie zagłębia narkotykowego zła i tak faktycznie jest. W tamtej części świata produkuje się większość światowej kokainy , a porwania dla okupu są codziennością. Pomimo tego ogromu zła, dokonał się tam akt o którym my katolicy, Polacy możemy jedynie pomarzyć: Konsekrowano Naród Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Aktu tego dokonał Prymas Kolumbii oraz prezydent tego kraju. Było to wspólne działanie władz świeckich i duchownych. W Polsce wielu polityków mówi o przywiązaniu do wiary, ale żadne akty prawne nie są owocem tych deklaracji. Wręcz przeciwnie, coraz częściej nasze prawo staje w sprzeczności z nauczaniem Kościoła Katolickiego. My Polacy możemy wiele nauczyć się od Kolumbijczyków, a ten film te właśnie wartości i rzeczywiste zachowania ukazuje.

Jakby Pan porównał wiarę Kolumbijczyka z wiarą Polaka. Pytamy o typ religijności? Czy jest coś charakterystycznego w katolicyzmie kolumbijskim?

Kolumbijczycy kochają Najświętsza Maryję Pannę. Ich oddanie Matce Bożej jest prawdziwie wzruszające. Byłem świadkiem procesji – niesamowitej procesji. Małą górską ścieżką, pomiędzy wioskami ludzie nieśli figurkę Maryi do dżungli. Warunki bardzo trudne, bardzo wysoka wilgotność, ale pomimo to ludzie robią to stale i w cudownym miejscu, gdzie dochodziło do objawień modlą się. Byliśmy tam z kamerami i udało nam się zarejestrować to wydarzenie, które jest częścią filmu. Wiara Kolumbijczyków jest z nimi w doniosłych wydarzeniach, ale także w mało ważnych codziennych czynnościach. Podczas prowadzenia auta, w drodze do szkoły… Policjanci zawsze mają przy sobie różaniec podczas służby. Czy nasi policjanci – katolicy mają przy sobie różaniec?

Ma Pan wiele kontaktów na świecie z różnymi organizacjami katolickimi i osobami duchownymi, np. z egzorcystami.

To prawda, przez prawie rok byłem w Londynie asystentem świeckim szefa egzorcystów angielskich ks. Jeremiego Daviesa. Pomagałem mu podczas egzorcyzmów. Tak też narodził się pomysł, aby zarejestrować serie wywiadów z egzorcystą papieskim o. Amothem. Byłem w Rzymie dwukrotnie, w pokoju gdzie o. Amorth przeprowadza egzorcyzmy nagraliśmy rozmowy. W listopadzie tego roku nagrywamy trzecią część. Współpracuję z wieloma organizacjami katolickimi na świecie ze względu na działalność w moim stowarzyszeniu – Charyzmatycy.pl. Oprócz ewangelizacji medialnej, produkcji filmów, zajmujemy się także organizacją konferencji z Charyzmatykami i Mistykami Kościoła Katolickiego. Do tej pory w naszych rekolekcjach z udziałem o. Johna Bashobory, Helen Quinalna czy Glorii Polo wzięło udział ponad 45 tys. osób. W tym roku organizujemy w Lublinie dużą konferencję z bardzo znaną stygmatyczką Myrną Nazzour z Syrii. To wspaniała mistyczka której życie jest ogromnym świadectwem na istnienie Boga.

Dziękujemy za rozmowę.

na zdjęciu: spotkanie Solidarnych2010 w Milanówku z udziałem m.in. Dominika Tarczyńskiego i Jana Pośpieszalskiego, fot. Krzysztof Opolski

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

174 komentarze

174 Komentarzy

 1. Pingback: dildos strap on

 2. Pingback: obat sipilis dan kecing nanah

 3. Situs Bolanation

  5 listopada 2017 at 06:43

  picking a good domain name is enssential for ranking good on search engines-

 4. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Bima

 5. Pingback: Crystal X Mengobati Kutil Kelamin

 6. Pingback: obat kutil alami

 7. Pingback: obat kutil de nature

 8. Pingback: Kutil Kelamin Warna Hitam}

 9. Pingback: Cara Sembuhkan Wasir

 10. Kasey Havner

  20 listopada 2017 at 12:18

  The power to do good is also the power to do harm.

 11. Pingback: Cara Mengobati Kutil Kelamin Secara Alami Dan Cepat

 12. Pingback: Obat Herbal Kutil Kelamin Wanita

 13. Pingback: Gambaran Kondiloma Akuminata

 14. Pingback: Obat Herbal Kutil Kelamin Wanita

 15. Alternative medicine

  14 grudnia 2017 at 01:34

  How do I switch several blog posts from of my blogs, on to a different blog. Both on Tumblr?

 16. Pingback: obat wasir eksternal

 17. Pingback: Obat kutil kelamin

 18. Pingback: Obat Kutil Klamin Di Apotik

 19. Pingback: Obat Kutil Kelamin Yang Aman

 20. Pingback: http://bit.ly/2FdtOWy

 21. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Sintang}

 22. Https://wiki.Ziferblat.net

  14 marca 2018 at 02:48

  Utah Drug Abuse Rehab Centers And Remedy Applications In UT
  In 2015, Unintentional choking and suffocation injuries account for five,051 deaths in the home.
  As the parent of a single certain paeticular haas ostensibly separated spiritually from the LDS church much far more than LGBTQ topcs, andd possessing myself maintained a distance from the church over this and other
  subjects, this overview is encouraging.

 23. Pingback: Pengobatan Kutil Kelamin Dokter

 24. Justin Jared Thompson Utah

  3 kwietnia 2018 at 17:18

  Unfounded attack against Stone and POTUS represents yet another desperate try to dismiss Trump’s election win. Coincidentally, these days,
  the Guardian published details of the secret life of buying and luxury that Syrian leader Bashar al-Assad
  has been living, oblivious of the suffering of the masses.

  Exposition (CWCBExpo) is pleased to announce that Roger Stone will
  Last his Keynote Series in the 4th Annual
  CWCBExpo, Sept. 13-15 in Los Angeles and at CWCBExpo
  Boston, October 4-6, in the Hynes Convention Center.

  As a long-time political strategist and former adviser to President
  Donald J. Trump, Mr. Stone has an insider view of the government’s role
  in the legalization of cannabis.

 25. Pingback: strawberry lubricant

 26. Pingback: Tranny cams

 27. Pingback: Iphone deal

 28. Pingback: Bluetooth Wireless Headphones

 29. Pingback: Free horoscope scorpio

 30. Pingback: سكس مترجم

 31. Pingback: wand vibrators

 32. Pingback: IPhone wholesale

 33. Pingback: سكس مترجم

 34. Pingback: 2018 NFL Schedule

 35. Pingback: TOYOTA

 36. Pingback: kakoy segodnya chislo

 37. Pingback: what do ben wa balls do

 38. Pingback: lesbian vibrator

 39. Pingback: strap on for lesbians

 40. Pingback: bullet vibrator

 41. Pingback: using lube

 42. Pingback: building inspectors hawaii

 43. Pingback: teasing me lingerie

 44. Pingback: Velvet Plush Zuma Vibrator

 45. Pingback: adam and eve delivery

 46. Pingback: Pure Wand Massager

 47. Pingback: Silver Bullet Vibrator Review

 48. Pingback: adam & eve the midnight rabbit

 49. Pingback: G Spot Vibrator Review

 50. Pingback: chocolate dildos

 51. Pingback: vibrator tutorial

 52. Pingback: strongest clit vibrator

 53. Pingback: waterproof vibrator reviews

 54. Pingback: resell rights ebooks

 55. Pingback: how to buy penis tickler

 56. Pingback: how to use rocks off vibrator

 57. Pingback: iPhone Charging Cable

 58. Pingback: start your travel and vacation plans here

 59. Pingback: app download for pc

 60. Pingback: free download for windows pc

 61. Pingback: lesbian sex toys

 62. Pingback: play games on pc

 63. Pingback: app download for windows 10

 64. Pingback: MILF Porn Online

 65. Pingback: apps for pc download

 66. Pingback: naturist masseur paris

 67. Pingback: masaje naturista barcelona

 68. Pingback: free gaming

 69. Pingback: japanese fukui datumou

 70. Pingback: Used cellphone

 71. Pingback: first time anal

 72. Pingback: head honcho review

 73. Pingback: wfh jobs online

 74. Pingback: how to use adam and eve twisted vibrator

 75. Pingback: AC Blowing Agent

 76. Pingback: uppsala veterinärmottaning

 77. Pingback: Simeon-Yahweh

 78. Pingback: double penetration cock rings

 79. Pingback: Magic Wand

 80. Pingback: Best G-Bunny Slim

 81. Pingback: Penis Pump

 82. Pingback: Best Kinky Bondage

 83. Pingback: Anal Plug

 84. Pingback: Water Based Lube

 85. Pingback: Kegel Exercise for Women

 86. Pingback: برامج

 87. Pingback: vibrator tickle

 88. Pingback: 6 inch dildos

 89. Pingback: xlxx

 90. Pingback: Web development company in dehradun

 91. Pingback: who is domain registrar

 92. Pingback: booster car seats for dogs

 93. Pingback: Philadelphia

 94. Pingback: سكس

 95. Pingback: pc games free download full version for windows 7

 96. Pingback: escape room athens

 97. Pingback: pc games free download full version for mac

 98. Pingback: free download for windows 8

 99. Pingback: cheap hoverboard

 100. Pingback: hosting

 101. Pingback: إنشاء العروض التقديمية الممتازة

 102. Pingback: Clit Hummer Toy

 103. Pingback: sex positions

 104. Pingback: buy hoverboard

 105. Pingback: phenq benefits

 106. Pingback: software download for pc

 107. Pingback: prop cantilever

 108. Pingback: Biz Carlton

 109. Pingback: حبوب سايتوتك للبيع في جده

 110. Pingback: free phone cases

 111. Pingback: 8188848400

 112. Pingback: $0 down car leasing

 113. Pingback: etf vs mutual fund

 114. Pingback: gifts for him

 115. Pingback: Amazon Mentor

 116. Pingback: yoyo media

 117. Pingback: top hotels.hotels

 118. Pingback: Dog adventurer

 119. Pingback: djkhan

 120. Pingback: Types of digital marketing platforms

 121. Pingback: Woonkamer ideeën

 122. Pingback: celine

 123. Pingback: virtual reality games

 124. Pingback: Huawei Mobile Phones Prices in Sri Lanka

 125. Pingback: games for pc download

 126. Pingback: Raw Food Training Bali

 127. Pingback: outdoors

 128. Pingback: Valentino Garavani

 129. Pingback: YSL

 130. Pingback: free porn

 131. Pingback: free games download for pc

 132. Pingback: free porn

 133. Pingback: the swan wand review

 134. Pingback: plastic surgery business

 135. Pingback: Sex Toys

 136. Pingback: latestvideo sirius688 abdu23na1114 abdu23na71

 137. Pingback: Balenciaga

 138. Pingback: Lesbianas

 139. Pingback: free full download for windows pc

 140. Pingback: coupons

 141. Pingback: Adult SEO

 142. Pingback: Shoptips

 143. Pingback: clone a willy tutorial

 144. Pingback: using ben wa balls

 145. Pingback: سكس مترجم

 146. Pingback: FS19 mods

 147. Pingback: Stepfamily Porn Online

 148. Pingback: houses for sale in downey ca

 149. Pingback: Givenchy

 150. Pingback: Cashback and deals website

 151. Pingback: کلیپ سکسی

 152. Pingback: gorech vo rtu posle tabletok

 153. Pingback: داستان سکسی

 154. Pingback: sex toys

 155. Pingback: male sex toys

 156. Pingback: USB flash Drive Manufacturer

 157. Pingback: app download for windows 10

 158. Pingback: China USB flash drive

 159. Pingback: leafleting

 160. تحميل افلام سكس

  25 stycznia 2019 at 16:26

  Thank you for this special article

 161. سكس عاهره

  27 stycznia 2019 at 16:15

  Thanks for your personal marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you might be a great author.I will be sure to bookmark your blog and may come back from now on. I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have a nice morning!

 162. سكس بنات

  28 stycznia 2019 at 01:19

  Dear brother, This article is very special and I am looking for this topic since the period of the article, and readers will thank you for this effort. You must visit my site because it is worth watching.

 163. افلام نيك

  28 stycznia 2019 at 16:52

  Hello brother, it is an article in the most expensive attention and I am a visitor interested in these topics and now you are facing a group you should watch because it is very fun

 164. افلام سكس نار

  29 stycznia 2019 at 02:36

  Hello my dear friend, I am looking for this interesting topic for me and I found all that you need from this unique and unique article on your favorite site and now you should visit my site is worth watching

 165. اكس موفيز

  3 lutego 2019 at 14:58

  Hello my brother, it is an article of the highest interest and I am a visitor interested in these topics and now you are facing a group you should watch

 166. https://www.titan-gels.ro/

  12 czerwca 2019 at 09:47

  Antropologul american Helen Fisher a descris dezvoltarea sexualității în țările occidentale încă din 1950. Ea a spus că libertatea ne-a dat sete și, încurajată de aceasta, a crescut așteptările cu privire la cuplu și cu sine, mai ales atunci când femeile au început să ceară, progresiv, dreptul lor la autodeterminare.

 167. Cliffparkinn Health Web

  7 sierpnia 2019 at 22:51

  During childhood and adolescence we built a “bone bank” that will be the foundation for our entire life. To build a good bone reserve, we need to ingest calcium daily (mainly through milk and dairy products), exercise and synthesize vitamin D through (moderate!) Sun exposure. These healthy lifestyle habits allow 30-year-olds to reach a higher peak bone mass.

 168. Titan gel

  17 października 2019 at 23:53

  Di luar tubuh kavernosa dan sepon, lapisan ganda kulit yang disebut kulup menutupi permukaan dan menyediakan area yang memungkinkan meluncur. Kulup dilanjutkan di bawah ini dengan kantong kulit yang mendukung dan melindungi testis, kelenjar pria, yang bertanggung jawab untuk memproduksi hormon testosteron. Ini juga merupakan situs di mana sel-sel seks pria, sperma diproduksi.

 169. Detoxic Asli

  30 października 2019 at 18:28

  al, karena mereka adalah penyakit asal zoonosis.18,21-23 Asimisme

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra