Homozwiązki w Wlk. Brytanii? Chrześcijanie, Żydzi, muzułmanie, hinduiści i buddyści protestują!
Premier Wielkiej Brytanii David Cameron otrzymał specjalny list od zwierzchników różnych religii. Sygnatariusze pisma proszą by Cameron zmienił plany i nie dążył do przyznania parom homoseksualnym prawa do zawierania małżeństw.
Protest przeciwko planom Camerona podpisały 53 osoby. Wśród nich wyznawcy: chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu.
Spośród przedstawicieli różnych chrześcijańskich Kościołów i wspólnot swój podpis złożyli m.in. hierarchowie katoliccy, w tym arcybiskupi Peter Smith z Southwark, Bernard Longley z Birmingham i George Stack z Cardiff.
„Jesteśmy rozczarowani, że rząd nie podjął debaty z różnymi wspólnotami religijnymi w Wielkiej Brytanii. Błędnie założono, że sprzeciw wobec redefinicji małżeństwa ogranicza się do niewielkiej liczby chrześcijan” – podkreślili sygnatariuszy apelu.
Według nich wprowadzenie prawa umożliwiającego osobom tej samej płci zawieranie małżeństw oznacza dewaluację tego pojęcia.
„Te propozycje podważają naturę i miejsce rodziny w naszym społeczeństwie. Prosimy o powstrzymanie się przed podjęciem tego destrukcyjnego kroku” – czytamy w międzyreligijnym apelu do brytyjskiego premiera.
Izba niższa brytyjskiego parlamentu przyjęła, w połowie maja, projekt prawa o tzw. homo - małżeństwach. Głosowanie to określone zostało jako ewenement w historii demokracji ponieważ David Cameron przeforsował ustawę głosami opozycji, wbrew woli parlamentarzystów swej partii i wbrew opinii swego elektoratu.
Kontrowersyjne prawo o mały włos nie zostało zablokowane przez konserwatystów, którzy chcieli do niego wprowadzić poprawkę o równouprawnieniu heteroseksualistów, aby również oni, a nie tylko homoseksualiści, mogli zawierać związki cywilne. Poprawka ta wiązałaby się z wielkimi wydatkami dla budżetu oraz odroczyłaby głosowanie do przyszłej kadencji Izby Gmin. Cameron jednak sprzymierzył się z opozycją i nie dopuścił do wprowadzenia poprawki.
Brytyjscy obrońcy rodziny nie tracą nadziei, że ustawa zostanie zablokowana. Głos w sprawie niezwłocznie zabrał katolicki episkopat, ostrzegając, że jeśli mianem małżeństwa będziemy określać jakiekolwiek związki, to rodzina stanie się w Wielkiej Brytanii instytucją drugiej kategorii.
Grono osób, środowisk protestujących przeciwko homo – małżeństwom się pobrzeża. Projekt ustawy o pseudomałżeństwach w tym tygodniu trafi do Izby Lordów.
Agata Bruchwald
Źródło: pl.radiovaticana.va
fot. sxc.hu
Źródło: prawy.pl