Z zagranicy

Chrześcijańskie małżeństwo odzyskało pięcioro dzieci

prawy.pl_images_nowe_stories_rodzina_the-bodnariu-familyMarius i Ruth Bodnariu odzyskają pięcioro swoich dzieci, które w minionym roku zabrał im Barnevernet – norweski urząd ds młodzieży. Ich sukces to wynik zorganizowanej, międzynarodowej akcji poparcia.

Tragedia małżonków (na zdjęciu ze swoimi dziećmi) zaczęła się od donosu nauczycielki ze szkoły, w której uczyła się ich najstarsza córka. Doniosła ona do Barnevernet (norweski urząd ds młodzieży, odpowiednik niemieckiego Jugendamtu), że dziewczynka zachowuje się, jakby padała ofiarą przemocy psychicznej w domu. Urzędnicy zareagowali natychmiast. Wtargnęli do domu Bodnariu i prewencyjnie zabrali piątkę dzieci. Było to tym bardziej dokuczliwe, że najmłodszy – trzymiesięczny chłopczyk – nie mógł być karmiony piersią przez matkę.

Zdesperowani rodzice rozpoczęli walkę o odzyskanie dzieci. Zaangażowali do niej prawników norweskich, oraz organizacje katolickie z całej Europy. Wskutek tej akcji (podpisy w obronie rodziny zbierano również w Internecie) wywołały zainteresowanie nawet prawicowych posłów do parlamentu Europejskiego. 100 z nich zdecydowało się wysłać specjalny list do norweskiego rządu i wyrazić potępienie dla metod stosowanych przez Barnevernet.

Okazało się również, że zarzuty urzędników pod adresem rodziców były wyssane z palca, a same dzieci nie potwierdziły zarzutów stawianych rodzicom. Cała piątka chciała wrócić do rodziców.

Ostatecznie norweski sąd cofnął decyzję o odebraniu dzieci. Uznał, że urzędnicy Barnevernet naruszyli prawo, podejmując decyzję o ich odebraniu. Pięcioro dzieci wkrótce z powrotem zamieszka ze swoimi rodzicami.

Źródło: Christian Today

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra