Z zagranicy

ISIS okrada ludzi z krwi a dzieci z organów

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_isis_dzieciDżihadyści napadają na cywili w Faludży. Ludzie giną na ulicach z braku krwi.

Redaktor Holli McKay podaje, że dżihadyści napadają mieszkańców Faludży dla ratowania swych rannych. Jest to efekt uderzenia 20 tys. żołnierzy oraz milicji z Iraku. Bojownicy ISIS wyciągają ludzi z domów i zmuszają do oddawania krwi. Część z napadniętych umiera, bo oddają za wiele – poinformował FoxNews świadek z wnętrza Faludży.

Mieszkańcy giną po transfuzjach, bo są słabi z braku jedzenia. Szef oddziałów specjalnych policji kapitan Omar Nazar poinformował, że natarcie Irakijczyków opóźniają snajperzy ISIS, improwizowane ładunki wybuchowe. Informuje: „mają miny umieszczone w wielu domach i przemieszczają się używając cywili wokoło jako ludzkich tarcz”. Wedle ONZ ISIS uwięziło w mieście 90 tys. mieszkańców.

Na łamach International Business Times redaktor William Watkinson poinformował, że w październiku 2015 Państwo Islamskie zaczęło kradzież organów i krwi więźniów dżihadystów. W kwietniu 2016 ISIS sprzedawało je swoim bojownikom za pieniądze. Poinformował o tym na łamach Catholic Online Abo Rida. Opisywał, że w Al-Rakka pozyskiwanie organów więźniów dzieliło ich na dwie kategorie. Dawcy nie zyskiwali codziennej dawki tortur.

Wedle Ridy ISIS pozyskuje m. in. nerki oraz rogówki. Wypowiedział się, że dla Państwa Islamskiego: „losem tych więźniów [była] śmierć”, bo dżihadyści „zasługiwali na ich organy”. Ambasador ONZ w Iraku Mohamed Alhakim poinformował, że niedaleko Mosulu znaleziono masowe groby ISIS. Zawierały niekompletne ciała ludzi. Dżihadyści zabili 12 lekarzy odmawiających pozyskiwania organów.

Już w 2014 redaktor Mattew Blake informował, że ISIS posiada oddział do szmuglowania serc, nerek i wątrób na międzynarodowy rynek. Portal al-Monitor przytoczył wypowiedź doktora laryngologii Siruwana al-Mosuli, że Państwo Islamskie zorganizowało w oparciu o szpital w Mosulu (północny Irak) pozyskiwanie i handel organami. Źródłem finansowania operacji były m. in. daniny z rodzin w których dzieci nie walczyły w ISIS. Stawka wynosiła 50 tys. dinarów (wtedy ok. 42 dolarów), jak podał szejk Mohammad Abu Thayyab.

Źródłem organów do transplantacji oprócz porwanych przez ISIS były osoby porzucone i ranne. Szef Organ Watch Nancy Scheper-Hughes poinformowała CNN, że akcja pozyskiwania organów się rozszerza i że w przypadku wojny „nie jest to niecodzienne” zjawisko.

Agencja Anodolu podaje, że Państwo Islamskie w marcu 2015 ogłosiło w ulotkach rozwieszanych po mieście nabór do szkoły medycznej w syryjskim Al-Rakka. Do aplikowania zachęcała mężczyzn między 18 a 30 rokiem życia oraz kobiety.

Handel ludzkimi organami, jak poinformował redaktor Beri Mohammed, odbywa się również w syryjskim Damaszku. Łączy się z handlem ludźmi w tym dziećmi, jak doniósł świadek Muhammad Ali z okolicznego Rukn al-Din: „W ostatnim tygodniu uzbrojona grupa porwała kilkoro dzieci sprzed ich domów w mieście i następnie je zwróciła. Ich rodziny poinformowały, że kilka organów było usuniętych z ich dzieci”.

We wrześniu 2015 rosyjska TV-Novosti w oparciu o dane z Instytutu Badania Mediów Bliskowschodnich poinformowała, że na mediach społecznościowych bojownicy ISIS ustalają m. in. ceny organów pobrane ze swych niewolnic seksualnych. Po francusku muzułmanie na Facebook ustalali też kurs niewolnic w Al-Rakka. Narządy z niewolnicy seksualnej dżihadysta nazwał „częściami zamiennymi”.

Jacek Skrzypacz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

184 komentarze

184 Komentarzy

  1. Pingback: Technika Ichimoku » Blog Archive » George Orwell – skuteczny dokumentalista przyszłości? :: Skuteczne analizy giełdowe :: Szkolenia giełdowe

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra