Z zagranicy

Aż 34 wnioski o referenda w całej UE!

urna_wyborcza1Europejska Rada Spraw Zagranicznych (ECFR) wydała raport, z którego wynika, że siły polityczne w poszczególnych państwach członkowskich domagają się aż 34 referendów: w sprawie członkostwa w UE oraz przyjmowania muzułmańskich imigrantów.

W raporcie stwierdzono, że to „polityczne tsunami” jest propagowane głównie przez partie prawicowe, a spowodowane przede wszystkim planami włączenia Turcji do Unii Europejskiej oraz otwarciem przez kanclerz Angelę Merkel granic unii dla muzułmańskich imigrantów i próby zmuszania państw członkowskich do ich przyjmowania.

Twórcy dokumentu stwierdzają, że francuski Front Narodowy, zainspirowany Brexitem, domaga się wyjścia Francji z UE, a przynajmniej ze strefy euro i decyzję w tej sprawie mieliby podjąć obywatele w drodze referendum.

Kolejna taki krok zrobiłaby Holandia, czego domaga się tamtejsza Partia Wolności (PVV). Dalej – Włochy. W raporcie stwierdzono, że wyjście Włoch z UE jest całkiem realne, jako że 48 proc. Włochów opowiedziało się podczas ostatniego badania opinii publicznej, że jeżeli doszłoby do referendum w tej sprawie, opuściliby blok.

Także partia rządząca na Węgrzech domaga się referendum co do polityki UE i przyjmowania muzułmańskich imigrantów. Łącznie wszystkich wniosków o referenda w tych wszystkich sprawach twórcy raportu naliczyli 34.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra