Z zagranicy

Szef francuskiego MSW nie poda się do dymisji

nicea_zamachMinister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve odrzucił w niedzielę oskarżenia wysunięte pod jego adresem przez szefa centrum nadzoru miejskiego w Nicei, który zarzucił mu wydanie rozkazu zniszczenia nagrań z zamachu i usiłowanie sfałszowania raportu w tej sprawie.

– Od 10 dni niemalże codziennie musimy stawić czoła atakom, insynuacjom i kłamstwom ze strony tych, którzy ponoszą polityczną odpowiedzialność za Niceę – mówił Cazeneuve w rozmowie z kanałem 2 francuskiej telewizji. Tym samym jasno dał do zrozumienia, że do dymisji podawać się nie zamierza.

Oświadczenie to jest o tyle szokujące, że taśmy zniknęły, natomiast polityczną odpowiedzialność za Niceę ponosi m.in. on sam i z samego faktu, że podległe mu służby wpuściły ciężarówkę na teren, na którym bawili się Francuzi powinien zostać natychmiast zdymisjonowany.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra