Z zagranicy

Eurodeputowany Ryszard Legutko masakruje KE i Fransa Timmermansa!

legutko_peWiceprzewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko (PiS) bezlitośnie wypunktował Fransa Timmermansa oraz przedstawione przez niego stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie sytuacji w Polsce.

Legutko wskazywał, iż eurokratom nie podoba się, że polski minister zmienia swoje ciało doradcze, jakby nie miał do tego prawa a także walka z kornikiem-drukarzem w Puszczy Białowieskiej. – Wy nawet nie wiecie, co to jest kornik-drukarz, nie mówiąc już o tym, gdzie leży Puszcza Białowieska – stwierdził, zwracając się do Timmermansa podczas trwającej obecnie w Parlamencie Europejskim debaty w sprawie sytuacji w Polsce i rzekomego łamania w naszym kraju praw człowieka i demokracji. – Trzeba złej woli, żeby pisać taki absurdalny dokument – skonstatował.

– Jesteście organicznie niezdolni do zaakceptowania tego faktu, że istnieją rządy sprzeciwiające się waszym poglądom, które mają pozytywne rezultaty – zauważył.

Legutko wskazał, że KE łamie reguły traktatów. Zauważył, że zapytana o podstawy prawne podjęcia interwencji i wszczęcia procedury przeciwko Polsce, KE przesłała tekst, który był asemantycznym bełkotem, niezawierającym żadnej treści.

– Państwo skupiliście w swoim ręku trzy władze: oskarżyciela, sędziego i egzekutora – wyliczał dalej bezprawne działania Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. – Takie nagromadzenie trzech funkcji jest charakterystyczne dla unijnego despotyzmu oświeconego, który zresztą jest coraz mniej oświecony – skomentował.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

74 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra