Z kraju

Szkoła po reformie PiS-u jest ciężka, oparta na wiedzy i faktach – ubolewa była minister edukacji z PO

szumilasPlatforma Obywatelska zorganizowała konferencję, na której skomentowała reformę edukacji według PiS-u. Występ byłej minister Krystyny Szumilas przeszedł najśmielsze oczekiwania. Skrytykowała ona PiS za to, że… szkoła będzie odtąd skupiać się na przekazywaniu wiedzy i faktów.

– Kiedy poznajemy kolejne szczegóły tej reformy, widzimy, że ona jest nieprzygotowana, że idzie wbrew nowoczesnemu sposobowi myślenia o edukacji.
Ta reforma budowana jest od dachu, najpierw poznaliśmy informację, że nie będzie gimnazjum, później poznaliśmy tzw. ramowe plany nauczania, które mówią o tym, ile godzin poszczególnych przedmiotów uczniowie będą się uczyć w szkole. Nie znamy jeszcze podstawy programowej, tzw. biblii szkoły, która mówi, czego będziemy uczyć. Patrząc na ramowe plany nauczania, widać, że edukacja kulturalna, edukacja artystyczna zostanie ograniczona prawie o 20 procent. (…) Zmniejszy się liczba godzin muzyki, plastyki, znikną zajęcia artystyczne. To pokazuje, że szkoła, którą przygotowuje PiS, jest ciężką szkołą opartą na wiedzy, na faktach, ale nie dotyczy tego, co we współczesnym świecie jest konieczne, a więc kreatywności, innowacyjności, wyobraźni. – powiedziała była minister.

Ciekawe, jak zdaniem Krystyny Szumilas miałaby wyglądać kreatywność czy innowacyjność bez gruntownej wiedzy i faktów? Tej pani powinno się ustanowić dożywotni zakaz zbliżania się do dzieci i szkoły.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra