Z zagranicy

Pluli i rzucali prezerwatywy na Marsz dla Życia w Zurychu. ZDJĘCIA!

W sobotę 14 września odbył się po raz czwarty Marsz Dla Życia w Zurychu. Ta jedyna w Szwajcarii manifestacja obrońców życia zgromadziła ok. 3 tysiące uczestników. Hasłem tegorocznego Marszu były słowa: „Żyj i pozwól żyć innym”. Marsz zakłóciła grupa anarchistów i lewaków.

Przed Marszem główny organizator dr Daniel Regli powitał 50 osobową grupę młodzieży z Polski z Fundacji Pro-prawo do życia , która z Rzeszowa specjalnie przyjechała do Zurychu na Marsz. Polacy w charakterystycznych żółtych koszulkach i z flagami na wędkach byli serdecznie witani przez Szwajcarów.

Uczestnicy manifestacji wysłuchali najpierw świadectwa matki, u której wykryto wadę dziecka i namawiano ją w szpitalu do aborcji. Wypowiadała się także założycielka organizacji, która zajmuje się wyszukiwaniem rodziców do adopcji porzuconych chorych dzieci.

Dr Daniel Regli podkreślał, że każde nowe życie jest darem i dziełem Boga, któremu aborcja zaprzepaszcza rozwój i przyszłość. Co roku w tym kraju ginie w wyniku aborcji 11 tys. dzieci. Środowisko pro-life w Szwajcarii przyjęło taktykę małych kroków.

Wspominano, też o inicjatywie obrońców życia, którzy chcą, aby uznano, że uśmiercenia nienarodzonego dziecka nie powinno być objęte podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Ubezpieczenie medyczne powinno obejmować ochronę zdrowia i życia, a nie jego niszczenie.

Marsz wyruszył ulicami z placu Turbinen w kierunku centrum, mijając dzielnicę znaną z domów publicznych. Niestety tak jak co roku Marsz był nieustannie zakłócany obrzucaniem uczestników prezerwatywami i balonami z wodą, gwizdaniem, trąbieniem, wyrywaniem niesionych banerów, opluwaniem uczestników i pokazywaniem wulgarnych znaków przez grupy anarchistów i lewaków.

Uczestników Marszu ochraniały uzbrojone oddziały policji, które musiały wielokrotnie interweniować z użyciem gazów łzawiących włącznie. Marsz zakończył się nabożeństwem modlitewnym.

Rosnąca z roku na rok liczba uczestników Marszu zachęca organizatorów (15 szwajcarskich organizacji pro-life) do zorganizowania za rok kolejnego Marszu Za Życiem, tym razem w Bazylei.

Jacek Kotula, Fundacja Pro – Prawo do Życia Oddział Rzeszów
fot: Ewa Lenart

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra