Polska wśród państw wspierających instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka

0
0
0
/

prawy.pl_images_nowe_stories_zboczency_gejesxchuW poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO) państwom wspierającym światowe lobby LGBT udało się zaatakować skutecznie rezolucję Grupy Afrykańskiej zmierzającą do blokowania instytucjonalizacji wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska wsparła interesy LGBT.

W poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO) odbyło się głosowanie nad rezolucją Grupy Afrykańskiej w sprawie przyjęcia corocznego raportu Rady Praw Człowieka (RPCz). Instytut Ordo Iuris informował już o tym, że w związku z ogromnymi kontrowersjami wokół ustanowienia mandatu „Niezależnego Eksperta" odpowiedzialnego za ochronę przed przemocą i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość genderową (SOGI), w głosowanym dokumencie proponowano odroczenie w czasie wejście w życie rezolucji SOGI. Propozycja ta miała na celu pogłębioną dyskusję celem osiągnięcia porozumienia w sprawie podstaw prawnych dla ustanowienia mechanizmu promującego perspektywę subkultur LGBT. Obecnie brak bowiem wystarczających podstaw prawnych dla ustanowienia "Niezależnego Eksperta" zajmującego się subkulturami czerpiącymi własną autoidentyfikację z pojęć tożsamości genderowej lub orientacji płciowej.

Jednocześnie jednak część państw promujących ideologię LGBT na forum ONZ zgłosiło poprawkę do procedowanego dokumentu wykreślającą wezwanie do podjęcia dyskusji nad podstawami prawnymi dla ustanowienia ww. mandatu i do dalszych konsultacji w tym zakresie. Poprawka została przyjęta większością 84 głosów, przy sprzeciwie 77 państw i wstrzymaniu się od głosu przez 17. Niestety wśród państw wspierających instytucjonalizację wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka i w całej ONZ znalazła się Polska, która oficjalnie ją sponsoruje i zagłosowała za jej przyjęciem. Jest to wsparcie dla bezprecedensowej promocji interesów lobby LGBT na świecie.

Jest jednak jeszcze możliwość zatrzymania lobbystów LGBT na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ. Jak zauważa dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris, rezolucja Grupy Afrykańskiej stanie się tam ponownie przedmiotem dyskusji w grudniu tego roku. Należy żywić nadzieję, że Polska do tego czasu przestanie angażować się w forsowanie ideologicznych konstrukcji orientacji seksualnej i tożsamości genderowej, które wciąż nie mają podstaw w prawie międzynarodowym.

Ordo Iuris

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną