Z kraju

1000 lat bratanków

Zapraszamy serdecznie na debatę historyczną pt. „1000 lat bratanków”. Tematów do rozmowy jest naprawdę sporo: Król Polski Ludwik… Węgierski, jego córka – św. Jadwiga (Król, później Królowa i patronka naszego kraju), Stefan Batory, Józef Bem, pomoc jaką Węgrzy udzielili Polakom w krytycznych dla nas chwilach – w lecie 1920 roku, w roku 1939 i 1944 (postawa Korpusu Węgierskiego w czasie Powstania Warszawskiego).

Osobną sprawą jest solidarność Polaków z Węgrami w 1956 roku. Przed naszymi prelegentami: Grzegorzem Górnym, Pawłem Lisickim i Janoszem Tischlerem stoi zatem niełatwe zadanie. Nie wątpimy, że mu sprostają.

Wszyscy nasi goście będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom, a po dyskusji oferujemy drobny poczęstunek.

18 stycznia (środa), godz.18:00. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, debata – 2 piętro, poczęstunek – 4 piętro.

http://www.muzeumsportu.waw.pl/wystawy/wydarzenia/533-debata-1000-lat-bratankow

Zapraszamy!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra