Z kraju

Cwany cygański oszust bez podstawówki – Arkadiusz Łakatosz ps. Hoss

Arkadiusz Łakatosz pseudonim Hoss pomysłodawca metody „na wnuczka” to bardzo ciekawy człowiek. Chociaż z pochodzenia jest Cyganem, który skończył ledwie dwie klasy podstawówki to stał się pomysłodawcą jednej z bardziej pomysłowych metod oszustwa. Z jego biografii wynika jedno – to zawodowy oszust od dziesiątek lat. Zdeterminowany i skrajnie zdegenerowany. Tym bardziej dziwi wyrozumiałość polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości wobec niego.

Początki kariery Hossa sięgają lat 90-tych zeszłego stulecia. Metoda „na wnuczka” miała zostać wymyślona przez braci Arkadiusza i Adama Łakatoszów w 1999 roku. Całkiem przypadkiem, kiedy usiłowali dokonać innego oszustwa przez telefon, a ofiara rozpoznała w jednym z nich dawno nie widzianego członka rodziny. Grupa początkowo działała na rynku polskim. Później jednak okazało się, że zyski mogą być wielokrotnie wyższe za granicą, stąd wzięli się za Szwajcarię, Niemcy, Austrię i Luksemburg. Co ciekawe obaj bracia nie mają żadnego formalnego wykształcenia. Hoss skończył dwie klasy, a jego braciszek Adam całe trzy klasy podstawówki.

Cygański gang wyłudzaczy był oczywiście zhierarchizowany. Składał się z najbliższej rodziny „Hossa” – oprócz wspomnianego wcześniej brata, była tam jego żona i synowie oraz dalsi krewni. Kolejne osoby wprowadzane do gangu były też przede wszystkim Cyganami. Tylko na niższych szczeblach bandy znajdowali się ludzie innej narodowości, niż romska. Łącznie gang liczył około 300 osób, w zdecydowanej większości Romów. Najniżej w hierarchii stały tzw. odbieraki czyli ludzie wynajmowani za stosunkowo niewielkie pieniądze do odbierania wyłudzonej kwoty od ofiar. (kary za nieoddanie kasy były jak w mafii sycylijskiej) Te pieniądze trafiały następnie do kurierów. Byli też telefoniści i organizatorzy niższego szczebla. Skala przestępstw była tak ogromna, że policja austriacka wystawiła za nim europejski nakaz aresztowania, a policja z Luksemburga wydała nakaz poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu. – Jej członkowie biegle znają niemiecki. Baza nadal była w Polsce. To tutaj w różnych miastach – Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku wynajmowano apartamenty, w których „pracowało” po kilka osób dzwoniąc na wybrane zagraniczne numery” – tłumaczy jeden ze śledczych.

Grupa bowiem „zarobiła” ogromne pieniądze. „Hoss” usłyszał zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw tą metodą na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych, ale to zaledwie czubek góry lodowej. Grupa bowiem zgarnęła dziesiątki milionów zł, ponieważ średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro. Na pytanie dlaczego przez tyle lat nie udało się ich zatrzymać niemiecki dziennik „Deutsche Welle” twierdzi, że -niemiecka policja nie mogła nakłonić do współpracy polskich funkcjonariuszy, a braci „jako obywateli Polski nie dosięgało ramię niemieckiego prawa. Z czego wynika, że bracia Łakatosz mieli wysoko postawionych protektorów w Polsce. Zarówno wśród wymiaru sprawiedliwości, jaki organów ścigania, jak i najprawdopodobniej polityków. Cóż było ich na to stać.

Jak opisywał kolejny niemiecki dziennik „Der Spiegel”, „Hoss” wydawał w pałacach przyjęcia, na których gości zwoziły helikoptery, a czas umilały im koncerty piosenkarek i pokazy fajerwerków. Kupował liczne rezydencje, dzieła sztuki i drogie samochody, takie jak ferrari i porsche. W sieci można znaleźć gigantyczne rachunki z restauracji, a nawet zdjęcia choinki obwieszonej tysiącami dolarów.

W 2007 roku „Hoss” został zatrzymany, jednak udało mu się kupić orzeczenie lekarskie o chorobie serca. Przez co biedaczek rzekomo nie mógł przebywać w areszcie.

W 2014 roku, po ponad 10 latach śledztwa Łakatosz został zatrzymany w Warszawie. Przez siedem miesięcy przebywał w areszcie. Wtedy obiecał prokuratorowi układ, według którego miał dobrowolnie poddać się karze oraz złożyć obszerne wyjaśnienia na temat swojej działalności przestępczej. Dodatkowo miał dać poręczenie majątkowe w wysokości pół miliona złotych. Co ciekawe pieniądze miały trafić do śledczych jeszcze tego samego dnia w reklamówce. Prokuratura zgodziła się na jego propozycję i uchyliła areszt. Wtedy ten wycofał się z układu. Zażądał procesu i… zwiał na kolejne dwa lata.

W czerwcu 2015 r. w związku z licznymi przestępstwami, do których dochodziło w Niemczech, Austrii i Szwajcarii został powołany międzynarodowy zespół śledczy składający się z policjantów CBŚP i polskich prokuratorów w Warszawie, a ze strony niemieckiej ich odpowiedników w Monachium. W ciągu niespełna 1,5 roku funkcjonariusze CBŚP we współpracy z policją niemiecką zatrzymali 22 osoby. Sam „Hoss” wpadł na początku lutego na warszawskiej Woli. Gdy wychodził z bloku policjanci Centralnego Biura Śledczego założyli mu kajdanki. Zostały mu wtedy przez prokuraturę przedstawione zarzuty oszustw mienia znacznej wartości, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wtedy Arkadiusza Łakatosza uratowała sędzina Katarzyna Zaczek – Czech z Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa, która postanowiła niczym dobra mamusia pogłaskać cygańskiego oszusta po główce. Uznała bowiem, że oskarżony „ma chore serce i 300 tys. zł poręczenia wystarczy, żeby nie mataczył w śledztwie”. Facet który jest zawodowym oszustem przez dwie trzecie swojego życia! A taką kwotą to on może się podetrzeć, bo mu na waciki nie starczy.

– W ocenie sądu, z uwagi na nie kwestionowanie przez podejrzanego sprawstwa przypisywanych mu czynów, nie zachodzi obawa matactwa procesowego. Kwestia możliwości ustalenia i ujęcia pozostałych sprawców czynu jak i możliwości wpływania na podejrzanego na tok tych czynności, w ocenie sądu ma charakter czysto hipotetyczny w sytuacji, w której przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, a pozostali współpodejrzani zostali ustaleni, zatrzymani i złożyli wyjaśnienia w sprawie. Niemniej jednak, godzi się podnieść, iż Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 300 tys. złotych, która to kwota stanowić winna dostateczne zabezpieczenie przed podjęciem przez Arkadiusza Ł. bezprawnych działań zmierzających do mataczenia w sprawie czy innego bezprawnego utrudniania postępowania karnego. – czytamy w uzasadnieniu sędzi Katarzyny Zaczek – Czech z Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa.

W czwartek 16 lutego sąd zdecydował, że podejrzany ma trafić do aresztu, przychylając się do zażalenia prokuratury na niearesztowanie mężczyzny przez sąd niższej instancji. Sąd ocenił, że zebrane dotychczas dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo sprawstwa zarzuconych podejrzanemu czynów. Uznał też, że zachodzą wszystkie procesowe przesłanki uzasadniające areszt: obawa mataczenia, jak i obawa ucieczki lub ukrywania się. Rzeczniczka sądu podała wówczas, że sąd decydując o areszcie, podkreślał, że „Hoss” nie ma w Polsce stałego miejsca zamieszkania i był już wcześniej poszukiwany listem gończym. Zaznaczyła, że istotne jest też to, iż mężczyzna łamie nałożone na niego postanowienia sądu – miał pięć razy w tygodniu stawiać się na komisariacie, a zgłosił się zaledwie raz. Wówczas jego obrońca mec. Aleksander Emil Kowzan mówił wówczas, że jego klient nie stawia się na komisariacie ze względu na stan zdrowia. -Już w sobotę skierowałem do komisariatu usprawiedliwienie, że nie stawia się ze względu na stan zdrowia. Jest do dyspozycji, tutaj na miejscu, tylko ma poważne problemy z sercem wynikające z choroby wieńcowej. Usprawiedliwienie jest potwierdzone przez lekarza – opowiadał mecenas. Podczas gdy „Hoss” najprawdopodobniej był już bardzo daleko.

W piątek 17 lutego wielkopolska policja otrzymała z sądu w Warszawie nakaz doprowadzenia podejrzanego do aresztu śledczego. Po południu podała, że funkcjonariusze, którzy mieli doprowadzić „Hossa” do aresztu, nie zastali go pod adresem wskazanym w wydanym przez sąd nakazie. – Policjanci starali się zrealizować polecenie sądu. Zjawili się pod adresem wskazanym w nakazie. Podejrzanego nie zastali, a członkowie rodziny nie wiedzą, gdzie on przebywa – mówił wówczas rzecznik wielkopolskiej policji. „Hoss” nie pojawił się nawet na pogrzebie swojej matki, żeby tylko nie zostać zatrzymanym.

Cóż w liście gończym jest klauzula „Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie jemu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 par. 1 kk)”. Szkoda, że to nie obejmuje sędziów, a wcześniej prokuratorów, dzięki którym Arkadiusz Łakatosz buja się po świecie śmiejąc z polskiego wymiaru sprawiedliwości. Szczególnie po tym jak Krajowa Rada Sądownictwa wszczęcia śledztwa ws. przekroczenia uprawnień przez stołeczny sąd w sprawie Hossa potraktowała „zagrożenie niezawisłości sędziowskiej związanych z działalnością prokuratury”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

576 komentarzy

576 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Sembelit Anak 1Tahun

 2. MichaelIroxy

  8 listopada 2017 at 22:14

 3. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Sidoarjo

 4. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Buton

 5. Pingback: beli obat kutil kelamin diYogyakarta ampuh

 6. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Muna

 7. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Rote Ndao

 8. Pingback: Obat Herbal Virus Hpv

 9. Pingback: Obat Tradisional Kutil Di Kemaluan Pria

 10. Pingback: cara menghilangkan kutil kelamin dengan bawang putih

 11. Pingback: Sirih Obat Kutil Kelamin

 12. Pingback: menyembuhkan wasir tanpa operasi

 13. MichaelOppow

  23 listopada 2017 at 23:47

  https://otea.net/
  black tea benefits

 14. COMMONWEALTH OB-GYN PC

  6 grudnia 2017 at 14:28

  uten resept i Danmark Engelsk, http://www.commobgyn.com/apotek/bicalutamide , kjøpe Norge apotek.

 15. online apotek

  6 grudnia 2017 at 17:59

  apotek Sverige København, http://jtbtigers.com/?page_name=revia , Gunstige hvordan.

 16. phillipspond.net

  6 grudnia 2017 at 18:09

  pris apotek recept, http://www.phillipspond.net/?page_name=envas , göteborg sweden.

 17. CU DESIGN

  6 grudnia 2017 at 23:56

  Danmark, http://www.cudesign.net/apotek/capotec , kapslar göteborg.

 18. kt publishing

  7 grudnia 2017 at 00:03

  billig pris, http://www.ktpublishing.com/serco/?page_name=oftacilox , prissammenligning Norge.

 19. SOBRIETY

  7 grudnia 2017 at 07:33

  apotek Norge til salg, http://www.sobrietygroup.com/apotek/triamcinolone , uten resept Sverige.

 20. Danmarks online apotek

  7 grudnia 2017 at 11:10

  bestilling, http://www.aliciacattoni.com/apotek/cibadrex , Hvor kan du kjøpe Sverige.

 21. SPEAKEASYPRESS.com

  7 grudnia 2017 at 17:50

  bestalla receptfritt, http://www.speakeasypress.com/news/apotek/sotalol , receptfritt apotek.

 22. apotek pa natet

  7 grudnia 2017 at 22:08

  apotek billigt, http://www.bestdesignedcity.com/apotek/estrogel , generiska alternativ till i Sverige.

 23. AMARASDANCE

  8 grudnia 2017 at 07:57

  apoteket receptfritt europe, http://www.amarasdance.com/v2/?page_name=cymbalta , generisk göteborg.

 24. Danmarks online apotek

  8 grudnia 2017 at 09:45

  bestille resepte, http://www.cityofrefugenetwork.org/apotek/calcitriol , kan man kjøpe uten resept i Danmark Gøteborg.

 25. PETS IN PORTRAITS

  9 grudnia 2017 at 19:26

  rinnakkaisvalmiste seinäjoki, http://www.petsinportraits.com/?page_name=enam – on-line vantaa.

 26. apteekissa

  9 grudnia 2017 at 22:12

  ostaa oulu, http://kariewilliams.com/dev/apteekki/anxut – ostaa jyväskylä.

 27. Bamboo Skates

  10 grudnia 2017 at 02:03

  Wat kost bij de apotheek rotterdam, http://www.bambooskates.com/apotheek/glucohexal , prijsvergelijking kopen.

 28. apteekki hinta Suomessa

  10 grudnia 2017 at 02:56

  Halpa hinta osta, http://www.nikora2000.com/tyreprotector/?page_name=lanzo – Hinta lääke.

 29. NLWPARTNERS

  10 grudnia 2017 at 08:21

  Hinta virossa helsinki, http://www.nlwpartners.com/apteekki/apsomol – Ilman reseptiä suomi.

 30. The Sum

  10 grudnia 2017 at 14:58

  apteekkiverkkokauppa kouvola, http://www.morethanthesum.com/blog/?page_name=perinorm – kustannus espoo.

 31. apotheek

  11 grudnia 2017 at 14:04

  Drogist amsterdam, http://www.charliechannel.com/?page_name=azithromycine , prijs belgie kopen.

 32. apteekkishop

  11 grudnia 2017 at 17:17

  Nettiapteekki tampere, http://www.petsinportraits.com/?page_name=metpamid – reseptiä resepti.

 33. CZ LEKARNA

  12 grudnia 2017 at 19:18

  prodej bez predpisu recept, http://czlekarna.life/windel.html – nejlepsi cena recepty.

 34. internetowa-apteka

  12 grudnia 2017 at 22:55

  Apteka internetowy, http://internetowa-apteka.life/gynelle.html – Leki podobne do bez recepty gdańsk.

 35. farmacia on line life

  12 grudnia 2017 at 23:06

  e preço, http://farmacia-on-line.life/natura-fenac.html – à venda goiânia.

 36. lekarnacz life

  13 grudnia 2017 at 04:22

  generika, http://lekarnacz.life/stafulmin.html – levne prodej.

 37. Czech Lekarna

  13 grudnia 2017 at 08:26

  kde koupit bez predpisu cena, http://lekarna-cz.life/carvelol.html – v lekarni bez predpisu.

 38. PORTUGAL-FARMACIAS.life

  13 grudnia 2017 at 14:01

  Precisa receita original, http://portugal-farmacias.life/giardyl.html – pilulas de o que é.

 39. portugal-farmacia life

  13 grudnia 2017 at 20:37

  comprar lisboa, http://portugal-farmacia.life/index-23.html – similar braga.

 40. apteekki suomi

  15 grudnia 2017 at 10:13

  on-line turku, http://apteekki-suomi.life/torvacard.html – mistä ilman.

 41. Apteekissa Suomi

  15 grudnia 2017 at 12:58

  tabletit jyväskylä, http://apteekissasuomi.life/gemfibrozil.html – Järjestys seinäjoki.

 42. internet-apotheke.life

  15 grudnia 2017 at 18:02

  bijsluiter tabletten http://internet-apotheke.life/pravabeta.html kostenlos kaufen.

 43. Farmakeia Greece Online

  15 grudnia 2017 at 18:12

  αγορα απο φαρμακειο, http://greece-farmakeia.life/histazin.html – παραγγείλετε greece.

 44. internet apotheke life

  15 grudnia 2017 at 21:46

  suspension bestellen http://internetapotheke.life/clindacne.html kaufen gegen rechnung.

 45. nettiapteekki suomi

  15 grudnia 2017 at 23:41

  käsikauppalääke ilman, http://verkkoapteekkisuomi.life/persivate.html – tilaus oulu.

 46. farmakeia greece

  15 grudnia 2017 at 23:45

  in greece, http://farmakeia-greece.life/decortisyl.html – χωρίς συνταγή greece.

 47. internetapotheken life

  16 grudnia 2017 at 01:17

  generika rezeptfrei ohne kreditkarte http://internetapotheken.life/panafen.html filmtabletten packungsbeilage.

 48. Verkkoapteekki Suomi

  16 grudnia 2017 at 03:23

  Apteekista oulu, http://verkkoapteekkisuomi.life/betamatic.html – lääke tallinnasta.

 49. INTERNET APOTHEKEN

  16 grudnia 2017 at 09:15

  Tabletten mit http://internet-apotheken.life/butamol.html tablettenteiler.

 50. Apteekissa

  16 grudnia 2017 at 11:07

  Halpa hinta suomessa, http://apteekissa.life/fusimed.html – lääke ilman reseptiä vaasa.

 51. APOTEKEREN

  16 grudnia 2017 at 16:17

  apoteket uden, http://apotekeren.life/index-331.html – køb af pris.

 52. Apteekki Verkkokauppa

  16 grudnia 2017 at 17:12

  tabletit joensuu, http://apteekkiverkkokauppa.life/lumix.html – lääke ilman reseptiä hämeenlinna.

 53. verkkoapteekki life

  16 grudnia 2017 at 21:12

  Halpa hinta lappeenranta, http://verkkoapteekki.life/prelis.html – Hinta joensuu.

 54. ACQUISTA FARMACI DA BANCO

  17 grudnia 2017 at 17:55

  compresse rivestite con film http://acquista-farmaci-da-banco.life/leprinton.html miglior naturale.

 55. acquistafarmacidabanco.life

  17 grudnia 2017 at 20:41

  in farmacia senza ricetta http://acquistafarmacidabanco.life/para-g.html acquisto sicuro on line.

 56. BARATA FARMACIA

  18 grudnia 2017 at 04:27

  Conseguir en cochabamba http://farmaciabarata.life/ronalin.html pastillas precio Ecuador.

 57. Pingback: free designer tools 2018

 58. Pingback: http://www.wholesale-china-goods.com

 59. Pingback: Cheap Primary care provider in Auburn

 60. Pingback: matthew pillmore

 61. Pingback: www.drone-works.com

 62. Pingback: Geico quote

 63. Pingback: top article

 64. Pingback: Tags

 65. Pingback: Lotto Dominator Reviews

 66. Pingback: Singapore Flower Delivery

 67. Pingback: improve typing

 68. Pingback: licensed moneylender

 69. Pingback: מזוזות מהודרות בלוד

 70. Pingback: the hartford home insurance policy

 71. Pingback: pewność siebie

 72. Pingback: allstate car insurance quotes comparison

 73. Pingback: home and auto quotes online

 74. Pingback: gieco quotes

 75. Pingback: helicopter tour

 76. Pingback: wedding gowns toronto

 77. Pingback: www.chinafaucetstore.com

 78. Pingback: phen375 buy online

 79. Pingback: Cheap Ray Bans

 80. Pingback: online payday loan texas

 81. Pingback: vitamins

 82. Pingback: Buy Eth

 83. Pingback: Ethereum

 84. Pingback: gravity vortex

 85. Pingback: スーパーコピーブランド

 86. Pingback: Obat kutil klamin wanita

 87. Pingback: over at this website

 88. Pingback: he has a good point

 89. Pingback: cazzo grosso

 90. Pingback: Manga

 91. Pingback: Obat Kutil Di Apotik K24

 92. Pingback: crazy bulk coupons

 93. Pingback: Technologia

 94. Pingback: pharmacie belgique

 95. Pingback: Oakley Sunglasses Cheap

 96. Pingback: sex

 97. Pingback: white label casino

 98. Pingback: בשר הזמנות

 99. Pingback: instagram takipçi satın al

 100. Pingback: 迪士尼

 101. Pingback: buy viagra online

 102. Pingback: The Red Tea Detox

 103. Pingback: mainostoimisto

 104. Pingback: round ray bans

 105. Pingback: Obat Sipilis Di Apotik Century

 106. Pingback: penni

 107. Pingback: UPW London Tickets

 108. Pingback: altin fiyati

 109. Pingback: http://opthamologists-online.com

 110. Pingback: 15 Minute Manifestation Review

 111. Pingback: Motor Club of America Benefits

 112. Pingback: Yahoo Mail Sign In

 113. Pingback: guide

 114. Pingback: pikavipit

 115. Pingback: this hyperlink

 116. Pingback: plumber ealing

 117. Pingback: instagram hack 2

 118. Pingback: websites

 119. Pingback: سریال شهرزاد فصل سوم قسمت دوم

 120. Pingback: 192.168.l.l

 121. Pingback: best porn site

 122. Pingback: white porn

 123. Pingback: Citrine Quartz

 124. Pingback: https://genius.com/jamessteen3290

 125. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت چهارم

 126. Pingback: transfer services

 127. Pingback: treatment for acid reflux

 128. Pingback: melasma pregnancy

 129. Pingback: stick games

 130. Pingback: http://www.rockpop60.it/pinasiob/userinfo.php?uid=3531704

 131. Pingback: best porn websites

 132. Pingback: http://nom8352.tistory.com

 133. Pingback: christian louboutin uk

 134. Pingback: main judi dadu Hp Android

 135. Pingback: Sanitär

 136. Pingback: Brandi Love Rebel Lynn Moms Teach Sex

 137. Pingback: helpful hints

 138. Pingback: look what I found

 139. Pingback: HOME DECORATION

 140. Pingback: website

 141. Pingback: Free MILF Porn

 142. Pingback: sydney photography

 143. Pingback: Twitter Bots

 144. Pingback: the best porn sites

 145. Pingback: Fashionable ladies shoes

 146. Pingback: take surveys for cash review

 147. Pingback: online shopping

 148. Pingback: find out

 149. Pingback: fuck tapes

 150. Pingback: white noise mp3

 151. Pingback: http://www.china-hardware-goods.com

 152. cheap jordans china

  6 marca 2018 at 10:25

  Hi there great blog! Does running a blog such as this require a
  large amount of work? I’ve no expertise in coding however I was
  hoping to start my own blog in the near future.
  Anyway, should you have any suggestions or tips for new blog
  owners please share. I understand this is off topic but I simply needed to ask.
  Thanks!

 153. Pingback: cheap shoes australia

 154. Pingback: click over here now

 155. Pingback: cheap ray ban sunglasses for sale

 156. Pingback: a beleza de ser um eterno aprendiz

 157. Pingback: Online Slots

 158. fake jewelry

  10 marca 2018 at 04:33

  Terrific work! This is the type of information that are meant to be shared around the internet.

  Shame on Google for not positioning this put up upper!
  Come on over and discuss with my website .
  Thanks =)

 159. Pingback: Online Slots

 160. Pingback: https://www.local.com/business/details/boston-ma/best-boston-limo-136832971/

 161. Pingback: read what he said

 162. Pingback: accidentes de carro

 163. best ellipticals review

  12 marca 2018 at 16:41

  I simply could not leave your site prior to suggesting that I really
  enjoyed the standard information a person supply for
  your visitors? Is gonna be back often in order to inspect new posts

 164. Pingback: wedding photographer CT

 165. Pingback: how to remove inquires from credit report

 166. Pingback: My Boat Plans Reviews

 167. Pingback: Cheap NFL Teams Jerseys Sale

 168. Pingback: this post

 169. Pingback: matthew pillmore

 170. Pingback: cheap christian louboutin shoes size 42

 171. Pingback: https://www.google.nl/url?sa=t&source=web&url=https://www.forbiddenplaygroundxxx.com

 172. porn movies.com

  18 marca 2018 at 17:20

  I don’t even know how I endxed up here, but I thought this post was great.

  I don’t know who you are but dfinitely you’re going to a famous blogger if
  you aren’t already 😉 Cheers!

 173. Pingback: projektant wnetrz

 174. Pingback: triwago

 175. Pingback: instagram unfollow bot

 176. Pingback: pakistani escorts

 177. Pingback: Tratamento de Dependência Química

 178. Pingback: useful content

 179. Pingback: กล้องวงจรปิด

 180. Pingback: listen to this podcast

 181. Pingback: online payday loan reviews

 182. Pingback: วิธีทําให้ผิวขาวง่ายๆ

 183. Pingback: plumber in savannah

 184. Khofifah Didukung Ratusan Kiai

  28 marca 2018 at 14:55

  Good information. Lucky me I discovered your blog by accident (stumbleupon).
  I’ve saved as a favorite for later! #KhofifahEmilNomor1

 185. Pingback: This Site

 186. Pingback: sigma solutions payday loans

 187. Pingback: http://photographysync.aircus.com/

 188. Pingback: http://locksmith-south-east-lond50593.designertoblog.com

 189. Pingback: montaj aer conditionat bucuresti

 190. kraina maluchów

  31 marca 2018 at 15:56

  Pretty! This was an incredibly wonderful post.
  Thanks for supplying this information.

 191. Pingback: my latest blog post

 192. Pingback: Keiko

 193. Pingback: Candace

 194. Pingback: wedding dresses

 195. Pingback: shopping tips

 196. Pingback: Remona

 197. Pingback: read the article

 198. Pingback: preturi montaj aer conditionat bucuresti

 199. Pingback: https://disqus.com/by/johnmekio/

 200. Pingback: malay escort

 201. Pingback: best green tea

 202. Pingback: lose body fat in just 21 days

 203. Pingback: this post

 204. Pingback: Ivo-ignatov

 205. Pingback: https://www.eubusiness.com/personalize_form

 206. Pingback: Discover More Here

 207. Pingback: Exchange Cryptocurrency to US Dollars

 208. Pingback: Nâng Mũi S Line

 209. Pingback: amolatina review

 210. Pingback: michael kors factory outlet online official

 211. Pingback: barcelona clubs

 212. Pingback: Berita ihsg

 213. Pingback: Rich Fucks Part 1 Bridgette B Ariana Marie

 214. Pingback: funny

 215. Pingback: Roberto

 216. Pingback: stormy's secret stormy daniels keiran lee

 217. Pingback: Rich Fucks Series

 218. Pingback: styrker koncentrationen

 219. Pingback: Homepage

 220. Pingback: Ambika Ahuja Jaipur Escorts

 221. Pingback: NEHA TYAGI MODEL JAIPUR ESCORTS

 222. Pingback: JAIPUR ESCORTS ALIYA SINHA

 223. Pingback: BANGALORE COMPANION ESCORTS SERVICES

 224. Pingback: JAIPUR ESCORTS MODEL DRISHYA

 225. Pingback: Heena Khan Bangalore Escorts

 226. Pingback: Jiya Malik High Profile Jaipur Escorts Model

 227. Pingback: FUN WITH JAIPUR ESCORTS PUJA KAUR

 228. Pingback: XXX PORN SAPNA CHAUDHARY ESCORT

 229. Pingback: Selly Arora Independent Bangalore Escorts

 230. Pingback: Enjoy With Jaipur Escorts Tanisha Walia

 231. Pingback: XXX PORN RUBEENA RUSSIAN BANGALORE ESCORTS

 232. Pingback: Bristy Roy Independent Bangalore Escorts

 233. Pingback: Bangalore Escorts Sneha Despandey

 234. Pingback: jake burgess springfield mo

 235. Pingback: Sexual Health

 236. Pingback: web-site

 237. Pingback: oakley jury australia

 238. Pingback: taxi siofok

 239. Pingback: masajistas putas

 240. Pingback: Visit This Link

 241. Pingback: blogging

 242. Pingback: laptop recycling

 243. Pingback: Going Here

 244. Pingback: old computer disposal

 245. Pingback: bulk computer disposal

 246. Pingback: Top Movers in Dubai

 247. Pingback: Promotional products australia

 248. Pingback: clearance goose decoys

 249. Pingback: phẫu thuật hàm hô bao nhiêu tiền

 250. Pingback: Jual Database Email

 251. Pingback: drone works zac

 252. Pingback: matthew pillmore

 253. Pingback: real instagram likes

 254. Pingback: travel app

 255. Pingback: payday loans

 256. Pingback: Chiropractor Lincoln park Chicago

 257. Pingback: Electrician Elk Grove Village

 258. Pingback: https://www.acheinabaixada.com.br/

 259. Pingback: Going Here

 260. Pingback: http://brawlcheats.com/brawl-stars-hack-free-gems-cheats/

 261. Pingback: Phuk

 262. Pingback: SEI Capability Maturity Model Implementation (SEI CMMI)

 263. LorenFum

  17 maja 2018 at 04:06

  [url=http://bukmacherzy-lokalni.pl]zaklady bukmacherskie[/url]

 264. Pingback: befollowers scam

 265. Pingback: maso

 266. Pingback: book reviews

 267. Pingback: discoteche in versilia

 268. Pingback: Otha

 269. Pingback: elvis impersonator

 270. Pingback: copywriter

 271. Pingback: Phuk

 272. Pingback: James Vertzayias

 273. Pingback: IPhone bulk

 274. Pingback: escort

 275. Pingback: bigg boss 12 watch online

 276. Pingback: http://secretgirlgames.com/profile/leonor24r42

 277. Pingback: casino

 278. Pingback: https://howtoattractagirl.page.tl/6-Tips-on-The-Best-Ways-To-Attract-Women.htm {Click Here|Clicking Here|Go Here|Going Here|Read This|Read More|Find Out More|Discover More|Learn More|Read More Here|Discover More Here|Learn More Here|Click This Link|Visit

 279. Pingback: blinds to go cellular shades

 280. Pingback: cellular cordless blinds

 281. Pingback: rectum

 282. Pingback: taurus and capricorn

 283. Pingback: Football Tips

 284. Pingback: Whatsapp status

 285. Pingback: matthew pillmore

 286. Pingback: jizz

 287. Pingback: aaron woodman

 288. Pingback: escort

 289. Pingback: penas

 290. Pingback: aaron woodman

 291. Pingback: James Vertzayias

 292. Pingback: Vinyl Windows Atlanta

 293. Pingback: Paths Center

 294. Pingback: cunt

 295. Pingback: TenerifeForum

 296. Pingback: Lips

 297. Pingback: Fat Decimator System Review

 298. Pingback: Finity Group

 299. Pingback: he has a good point

 300. Pingback: music app

 301. Pingback: بهترین وکیل تهران

 302. Pingback: dating site review

 303. Pingback: kunt

 304. Pingback: anus

 305. Pingback: James Vertzayias

 306. Pingback: Homepage

 307. Pingback: Freelance writer Mexico

 308. Pingback: capodanno versilia

 309. Pingback: google short url generator

 310. Pingback: adobe

 311. Pingback: Compose Music

 312. Pingback: cunt

 313. Pingback: Ofertas y novedades en electronicos en Mexico

 314. Pingback: Guias y Tips para viajes

 315. Pingback: wedding photographer brampton

 316. Pingback: مهرسازى

 317. Pingback: XXX PORN

 318. Pingback: crystal pokemon

 319. Pingback: Clyde Hollick

 320. Pingback: disadvantages of liposuction

 321. Pingback: Dr. Robert Smith Newcastle

 322. Pingback: boob

 323. Pingback: ICO Black Hat Forum

 324. Pingback: gay

 325. Pingback: Unopar Colaborar

 326. Pingback: this post

 327. Pingback: Clicking Here

 328. Pingback: Ruby Sen Kolkata Independent Escorts

 329. Pingback: Diana Diaz Goa Independent Escorts Services

 330. Pingback: Diksha Arya Independent Escorts Services in Kolkata

 331. Pingback: France Rugby Store

 332. Pingback: Devika Kakkar Goa Escorts Services

 333. Pingback: Rebecca Desuza Goa Independent Escorts Services

 334. Pingback: Yamini Mittal Independent Escorts Services in Goa

 335. Pingback: iPhone screens Canterbury

 336. Pingback: Simmi Mittal Kolkata Escorts Services

 337. Pingback: Blow

 338. Pingback: hell

 339. Pingback: Kolkata Escorts Services Ragini Mehta

 340. Pingback: Navya Sharma Independent Kolkata Escorts Services

 341. Pingback: mortgage broker in Scottsdale

 342. Pingback: Elisha Roy Goa Independent Escorts Services

 343. Pingback: Alisha Oberoi Kolkata Escorts Services

 344. Pingback: estate agent tenerife

 345. Pingback: Divya Arora Goa Independent Escorts Services

 346. Pingback: Simran Batra Independent Escorts in Kolkata

 347. Pingback: vagina

 348. Pingback: Sofia Desai Escorts Services in Goa

 349. Pingback: Mayra Khan Escorts Services in Kolkata

 350. Pingback: Goa Escorts Services Drishti Goyal

 351. Pingback: aplicação

 352. Pingback: Dhruvi Jaipur Escorts Services

 353. Pingback: Rozlyn Khan Bangalore Escorts Services

 354. Pingback: Sruthi Pathak Bangalore Escorts Services

 355. Pingback: Honey Preet Bangalore Escorts Services

 356. Pingback: Fiza Khan Kolkata Escorts Services

 357. Pingback: penis

 358. Pingback: jizz

 359. biotechnology

  6 lipca 2018 at 22:26

  What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have discovered It absolutely helpful and
  it has aided me out loads. I hope to contribute & aid other users like its helped me.

  Good job.

 360. investors

  7 lipca 2018 at 18:29

  I am glad to be one of many visitants on this outstanding website (:
  , regards for posting.

 361. Pingback: yoga teacher training

 362. Pingback: car accident lawyer

 363. Pingback: butt

 364. Pingback: Arabic translation

 365. Pingback: stream porn

 366. Pingback: domina

 367. Pingback: vagina

 368. Pingback: Ottawa Senators Jersey

 369. Pingback: hydro flask tumblers

 370. nanotechnology

  12 lipca 2018 at 13:45

  Thank you for helping out, fantastic information.

 371. nanotechnology

  12 lipca 2018 at 21:20

  I comment each time I appreciate a post on a site or if I
  have something to add to the conversation. Usually it’s caused by the sincerness communicated in the article
  I read. And on this article Cwany cygański oszust bez podstawówki – Arkadiusz Łakatosz ps.
  Hoss – Prawy.pl. I was actually moved enough to drop a thought 🙂 I do have 2 questions for you if you tend not to mind.
  Is it only me or does it look like like a few of these responses
  appear as if they are left by brain dead visitors?
  😛 And, if you are posting at other social sites,
  I would like to keep up with you. Could you make a list the complete urls of
  your community sites like your linkedin profile, Facebook
  page or twitter feed?

 372. Pingback: train kung fu

 373. foreign currency

  14 lipca 2018 at 04:27

  I am glad to be one of many visitants on this great site (:
  , appreciate it for putting up.

 374. clean technology

  14 lipca 2018 at 06:40

  What’s Going down i am new to this, I stumbled upon this
  I have found It absolutely useful and it has helped
  me out loads. I am hoping to contribute & help different users like its aided me.
  Great job.

 375. Pingback: custom blister packaging

 376. Pingback: Farsi Translation

 377. Pingback: Bakery classes at Vocotionz

 378. Pingback: Locksmith in Phoenix AZ

 379. Pingback: android porn app

 380. Pingback: aaron woodman consulting

 381. Pingback: bathmate results

 382. Pingback: zac drone works

 383. Pingback: twynedocs.com/index.php?title=Outstanding_Suggestions_About_Public_Speaking_That_Are_Quick_To_Recognize..._Information_Number_29_From_636

 384. Pingback: school ratings

 385. Pingback: http://5cd0aontj7zqo9az44biw20q7y.hop.clickbank.net/

 386. Pingback: boomtown casino

 387. Pingback: Herpes dating

 388. Pingback: positivesingles

 389. Pingback: ryszard styczynski

 390. Pingback: boff

 391. Pingback: casino

 392. Pingback: Sex

 393. Pingback: Sruthi Pathak Escorts in Bangalore

 394. Pingback: Ambika Ahuja Jaipur Female Escorts

 395. Pingback: cbd oil vape

 396. Pingback: pola

 397. Pingback: payday loan

 398. Pingback: buy viagra

 399. Pingback: Blow

 400. Pingback: mcse certification

 401. Pingback: silk bedding

 402. Pingback: derma roller titanium

 403. Pingback: dominos voucher codes £10 off

 404. Pingback: hair extensions

 405. Pingback: inversion table reviews

 406. Pingback: alka yagnik

 407. Pingback: silk sheets

 408. Pingback: ultrasonics machine

 409. Pingback: Hauntrave.com

 410. Pingback: look what I found

 411. Pingback: Full Article

 412. Pingback: Doctor Tech

 413. Pingback: weight loss after pregnancy

 414. Pingback: sirius movs2546

 415. Pingback: linkshit5093

 416. Pingback: http://cooldrinkjinseng.tistory.com/

 417. Pingback: pregnancy miracle review blog

 418. Pingback: Forex Trendy

 419. Pingback: freshamateurs163

 420. https://allcamsex.com/big-butt-cams

  8 sierpnia 2018 at 16:46

  Your method of telling all in this article is really
  nice, every one be able to easily know it, Thanks a lot.

 421. Pingback: knob

 422. Pingback: porn movie

 423. Pingback: boob

 424. Pingback: prawy.pl267

 425. Pingback: prawy.pl142

 426. Pingback: prawy.pl120

 427. Pingback: prawy.pl847

 428. Pingback: prawy.pl725

 429. Pingback: prawy.pl675

 430. Pingback: prawy.pl732

 431. Pingback: prawy.pl497

 432. Pingback: comment989

 433. Pingback: comment343

 434. Pingback: comment574

 435. Pingback: comment779

 436. Pingback: comment167

 437. Pingback: comment582

 438. Pingback: comment600

 439. Pingback: comment214

 440. Pingback: comment141

 441. Pingback: comment829

 442. Pingback: comment34

 443. Pingback: comment849

 444. Pingback: comment973

 445. Pingback: comment579

 446. Pingback: comment390

 447. Pingback: comment913

 448. Pingback: comment688

 449. Pingback: comment933

 450. Pingback: comment243

 451. Pingback: comment698

 452. Pingback: comment152

 453. Pingback: comment778

 454. Pingback: comment546

 455. Pingback: comment788

 456. Pingback: comment359

 457. Pingback: comment133

 458. Pingback: https://hillomaisteri.com/

 459. Pingback: comment313

 460. Pingback: Liteblue

 461. Pingback: english tutor in Melbourne

 462. Pingback: fuck videos

 463. Pingback: Digital Marketing in Fresno California

 464. Pingback: Liteblue login

 465. Pingback: xrated

 466. Pingback: ass

 467. Pingback: https://www.buzzfeed.com/jessicathompson/matthew-pillmorea-become-debt-free-access-ma-2trmz?utm_term=.vaaMMglo25#.hnpWWrJEeL

 468. Pingback: http://businesslast.us

 469. Pingback: Victoria

 470. Pingback: stage32

 471. Pingback: jizm

 472. Pingback: Patrick Tak

 473. Pingback: rectum

 474. Pingback: highest quality silk

 475. Pingback: Casino bonus bagging

 476. Pingback: metropolitan group home exteriors

 477. Pingback: shipping amazon fba

 478. Pingback: zac drone works

 479. Pingback: metropolitan group home exteriors reviews

 480. Pingback: data entry jobs

 481. Pingback: Urdu Subtitling

 482. Pingback: capa peniana

 483. Pingback: freshamateurs849 abdu23na329 abdu23na10

 484. Pingback: coin compare tools

 485. Pingback: freshamateurs789 abdu23na3828 abdu23na5

 486. Pingback: ultra 2000 ultrasonic cleaner

 487. Pingback: jak spędzić czas we dwoje

 488. Pingback: natural remy hair

 489. Pingback: Dr. Robert Smith Newcastle

 490. Pingback: tubela.net5 afeu23na7838 abdu23na87

 491. Pingback: tubepla436 afeu23na1745 abdu23na46

 492. Pingback: bitch

 493. Pingback: hd videos tubepla.net401 afeu23na1427 abdu23na23

 494. Pingback: jerk

 495. Pingback: hdmobilesex.me

 496. Pingback: jackoff

 497. Pingback: clenbuterol steroids

 498. Pingback: k streaming

 499. Pingback: ccna training

 500. Pingback: Summer holiday 

 501. Pingback: david sammon

 502. Pingback: shit

 503. Pingback: https://DasTulip.com

 504. Pingback: pola

 505. Pingback: www.technologyback.com

 506. Pingback: Homepage

 507. Pingback: businessecono.com

 508. Pingback: http://www.weddingworth.com

 509. Pingback: hip hop video

 510. Pingback: brooklyn bars

 511. Pingback: http://bluemoonnow.com

 512. Pingback: VINATGE ADS

 513. Pingback: Digital Media

 514. Pingback: Machine Learning

 515. Pingback: myloweslife

 516. Pingback: money lender singapore

 517. Pingback: base camp bd

 518. Pingback: https://www.rankked.com

 519. Pingback: car insurance singapore

 520. Pingback: if the love doesn't feel like 90s r&b shirt

 521. Pingback: Trully Independent Bangalore Escorts

 522. Pingback: Legal Money Lender Singapore

 523. Pingback: employee portal

 524. Pingback: alquiler de maquinaria cadiz

 525. Pingback: Get Free Panda Express coupons for taking the Panda Express survey in 5 minutes

 526. Pingback: shit

 527. Pingback: The 2 Week Diet

 528. Pingback: The Lost Book Of Remedies

 529. Pingback: my latest blog post

 530. Pingback: sadist

 531. Pingback: Pakaloa

 532. Pingback: here

 533. Pingback: Scissor lift rental miami

 534. Pingback: learn this here now

 535. Pingback: www mcafee com activate

 536. Pingback: how to file a complaint

 537. Pingback: link

 538. Pingback: How to Get Rid of Acid Reflux

 539. Pingback: careers

 540. Pingback: Packers and movers in Bikaner

 541. Pingback: Jaguar workshop and repair manual

 542. Pingback: The Lost Ways

 543. Pingback: Tesla Code Secrets

 544. Pingback: làm bằng đại học

 545. Pingback: goodcasino

 546. Pingback: marble countertops

 547. Pingback: Pinganillo para examen

 548. Pingback: smm panel

 549. Pingback: adam kicinski

 550. Pingback: buy viagra online

 551. Pingback: dildo

 552. Pingback: lifestyle

 553. Pingback: cum

 554. Pingback: private ragnarok server

 555. Pingback: Radhika Apte Model Escorts in Bangalore

 556. Pingback: dildo

 557. Pingback: www

 558. Pingback: כישוף אהבה

 559. Pingback: learning trade options

 560. Pingback: maso

 561. Pingback: solid wood door

 562. Pingback: dropnshop

 563. Pingback: anus

 564. Pingback: Superior Singing Method

 565. Pingback: Agencia de escorts Buenos Aires

 566. Pingback: Sell your house fast!

 567. Pingback: Bitcoin To Bank Account Transfer

 568. Pingback: Exchange Ethereum to Dollars

 569. Pingback: chatbuddy

 570. Pingback: His Secret Obsession

 571. Pingback: viagra

 572. Pingback: www.walmartone.com

 573. Pingback: art panel

 574. Pingback: Flat Belly Fix

 575. Pingback: 123movies

 576. broadband and telephone deals

  15 listopada 2018 at 15:07

  Either way, it’s important that you are able to gett along with the people you live with.
  Those who are interested iin seeing what different denominations are about can also do
  easy research thanks to the internet. With cellular broadband services offering
  the fastext way to acccess and share information, it
  becomes important to pay attention and ind the right package that is both cost
  effective and offers the best quality of service.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra